k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
komentáře článku 

Bůh jiným jménemText komentáře


Anonymous (2020-04-28 21:32)
Hmm, Rokův bazilišek je superzajímavý. Už jsem chtěl napsat něco o tom, jak je nejspíš možné udělat trestanou simulaci nerozpoznatelnou od vinného originálu pomocí Godelova číslování,
a tudíž vlastně trestání simulace je to samé jako trestání originálu, ale pak jsem si nakonec přečetl na https://rationalwiki.org/wiki/Roko%27s_basilisk, že MOTIVACE baziliška je zabránit zmaru svého vzniku, a tudíž retroaktivita je nevyhnutelná, a potrestáním simulace si tudíž AI nemůže nijak pomoci. Nojo, ale to pak není moc nerozpoznatelnost, že? Tady se asi ukazuje, že 1. Vůbec nerozumím Godelovu číslování, paradoxu a souvisejícímu, 2. časové paradoxy nikdy nekončí šťastným "aha, tak takhle to je, tady se začne a tady to skončí a je to" 3. když si dám pár piv, skleněnku, jdu se projít a nikoho nepotkám tak mám jednou za rok přetlak který se přelije až na internet.


Anonymous (2020-04-28 21:43)
Muhehe, ještě pár rychloúvah - není Rokův bazilišek vlastně HODNĚJŠÍ verze tradičního křesťanského (a dalších náboženství) boha - hodnější v tom smyslu, že křesťanský bůh posílá do pekla ty, kteří na něj nevěří, nebo věří ale nedělají co se mu líbí, zatímco Bazilišek proti nevěřícím (tedy nevědoucím) nic nemá, a trestá pouze nevěřící co mu nejdou na ruku? Ale mám pocit, že tahle verze se nelíbí mnoha křesťanům, kteří cítí že je jejich bůh nespravedlivý, když automaticky trestá ty, kteří o něm neví, a tak mají radši představu boha, který nevěřící netrestá ale ani je nijak extra neodměňuje, a tím vlastně "stoupá" na dobrosrdečnost samotného Rokova baziliška. Nechápu, proč je teda Bazilišek tak nepopulární..

Jak vlastně vypadá smrt v AI simulaci, a čím se liší od smrti v našem světě (který samozřejmě v žádném případě simulace není, haha)?


píše k47, ascii@k47.cz