k47.cz
výběr kolo foto makro povídky kultura
koronavirus TECH ▞▞ 🞄⬤🞄 | twitter RSS
komentáře článku 

AlzheimerText komentáře


Anonymous (2020-08-04 21:51)
Hodiny jsou zajímavý. Kulatý. Čísla jdou po směru hodinových ručiček. Počítá se jedna, dva, tři, ..., ... deset, jako prstů. Pořád jedu po směru hodinových ručiček, a že jsem překročil 360 a už bych narazil do jedničky.. tak to natlačím do spirály.

Jak říkala teta Kateřina, "Kůň je jednou hříbětem, člověk dvakrát dítětem". Ale u starce už to není tak roztomilý, chybí tomu naděje.

Před mnoha lety jsme byli s jednou holkou na výletě v Maroku. Nějaká rodina nás pohostila ve svém malém domku. Na čtvercovém otevřeném dvorku uprostřed seděl stařičký děda ve stínu jediného stromu a kouřil hašiš. Rodina mu dávala laciný hašiš a trochu jídla, takže mohl celé týdny trávit v naprosto spokojeném bytí ve světě, bez potřeby velkého přemýšlení nad věcmi, všechno už v životě udělal, a vypadal, že naprosto nepovažuje za podstatné, kolik cifer mají hodiny, nebo kdo jsou ti lidé okolo něho. Stačí sedět pod stromem, dýchat voňavý horký vzduch, sledovat střídání dne a noci, cítit se dobře.

To je bohužel idylka, která je spíš asi vzácná, rozhodně na západě, kde se kvalita člověka poměřuje podle schopnosti prosadit se v šílený konkurenci, a když už je na tom člověk špatně, celá společnost naznačuje, že správné řešení je umístit ho do nějakého starobince, kde se o něj "dobře postarají".


píše k47 & hosté, ascii@k47.cz