k47.cz
foto Praha výběr povídky kulturatwitter FB


2. 3.

Zpátky


Když jsem v noci seděl u počítače, poslouchal Attila Ambus ve smyčce a editoval fotky z koncertu Astronautalise, mě to najednou přepadlo: pocit ztráty. Cítil jsem jako kdyby mě dusil obrovský blok měkké gumy, vjem, který nedokážu přesně popsat. Chtěl jsem se vrátit zpátky, zase do přední řady před kulatým pódiem LMB, nechat se Astronautalisem semlít na prach, poslouchat, šílet & zopakovat ten skvělý zážitek.

Astro se v Republice zastavil celkem na sedmi místech, Praha z nich byla poslední. Kdyby to bylo naopak a celá operace začala Prahou, nejspíš bych šel na každé vystoupení.

Proč ne?

Byla by to komornější verze původního plánu, kdy jsem chtěl jít během jednoho měsíce každý den na jeden koncert. Ten jsem ale musel zrušit, protože by to nejspíš nedopadlo dobře. O důvodech, koncertu a incidentu, který začal moje pochyby, jsem napsal článek, který jsem chtěl vyklopit na k47čku, ale už pár měsíců se rozmýšlím, jestli ho tam mám hodit nebo radši spálit na digitální prach.

Každopádně sedm termínů by bylo jako nic. Bohužel, chronologie tomu zabránila.

+1: Editovat fotky v černobílé je tak snadné: Převést na ČB, chytit tónovou křivku, divoce s ní zalomcovat, přidat kontrast tam, kam chci, trochu zvednou černou, dodat žřetelnost ekvalizérem, popřípadě poladit světla/stíny pro obnovení spálených detailů a hotovo, další prosím. Žádné sraní s barvami, které pořád vypadají divně. Výsledek v sobě má navíc tu zvláštní příjemnou hrubost.

+2: O koncertu jsem ještě psal na doomsday party blogu.


vstoupit do diskuze

««« 3. 3. Živák
»»» 1. 3. Krásná mrtvola

příbuzné články:
I should have danced on that Astronautalis concert 📷
Astronautalis
Druide! 📷
Husí kůže
TO BE PLAYED AT MAXIMUM VOLUME
Alba

píše k47 & NEVERYOUNG, kontakt: ascii@k47.cz