k47.cz
foto Praha výběr povídky kulturatwitter FB


26. 4. 2017

Žoldáci reklamy


Na youtube je sranda, když nějaký youtuber začne mluvit o tom, jak funguje YT byznys, respektive jak nefunguje. Je to sranda hlavně proto, že v té chvíli vypadají, že si konečně uvědomují, že nežijí v utopické komunitě tvůrců contentu, neplatí je YT samotné za jejich kreativitu, ale inzerenti & zadavatelé reklamy za to, že jim přivedou publikum.

Nedávno se seběhlo nějaké drama, někdo byl nařčen z postování rasistických videí nebo něco podobného & to vystrašilo inzerenty, kteří se hromadně stáhli z YT. Otrokáři z YT dali inzerentům nástroje, které označují videa jako potenciálně pohoršující/urážlivá/kontroverzní a inzerenti, kteří se obávali další negativní reakce sociálních sítí a médií, byli velice opatrní a vyhýbali se všem videím, které mohly být potenciálně problematické a mohli jim přinést negativní press.

Nějaký YTber se skoro 4M sledujících říkal, že jeho impérium možná nebude stačit, protože na videích nic nevydělává. To stojí za zamyšlení: člověk, který má publikum větší než tři Prahy, nevydělává skoro nic, protože si nechce přiznat, že je žoldákem reklamy placený reklamním žoldem zcela v libovůli zadavatelů reklamy.

Ale proč bychom se měli starat my ostatní? Konečným plánem je zničit všechny značky a když u toho padne pár YTberů, to je oběť, kterou budeme muset přijmout.

adBlock není jen nástrojem pohodlí a soukromí, jde o mocnou revoluční zbraň.


vstoupit do diskuze    sdílet na facebooku, twitteru, google+

««« 26. 4. 2017 Shooting stars
»»» 25. 4. 2017 Meta-narratives

příbuzné články:
Pod dohledem 📷
Virtuální realita
Mulholland Drive
Rallye na Václaváku 📷
Policejní operace
Moje realita, tvoje realita

sem odkazují:
Žádná konkurence

píše k47 & NEVERYOUNG, kontakt: ascii@k47.cz