k47.cz
foto Praha výběr povídky kulturatwitter FB


20. 2.

Železo


Začínali jsme být příliš pohodlní, slábli jsme, tloustli a měkli jako mrtvé prase plovoucí v jezeře. Propadali jsme apatii a klidu, žili život bez výzev a bez konfrontace. Ta nás celé roky udržovala ve střehu, připravené a zdravé, ale začala se vytrácet. Bylo na čase ve velkém protáhnout svaly.

Tohle je krátká pasáž z úvodu Lhářů, která vystřelí dva hlavní protagonisty na cyklistickou cestu napříč Evropou zpátky do Republiky. Každý text je nevyhnutelně autobiografický a ani tenhle není výjimkou. Přesně vystihuje, jak se cítím teď. V poslední bodě ██████████████████████████████████████████ nejsem ve formě. Bývaly doby, kdy jsem byl celkem fit & cvičil tři ze čtyř dnů, ale to je dávno pryč. Teď nedám ani plnou třístovku - sérii 6 cviků po 50 opakování, z nichž nejhorší je 50 shybů - kterou jsem kdysi používal jako standardní jednotku pro kalibraci fyzičky.

██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████

Líp se to sejít nemohlo. Kde najít lepší motivaci než pustinách? Když na ničem nezáleží, tak proč nezačít zvedat železo? Proč ne? Když je pak všechno hotovo, prach si začíná sedat a ve svalech mi zůstává jen ta příjemná endorfinová euforie, svět vypadá o něco nadějněji.

+1: endorfin je zkrácenina pojmu endogenní morfin, to jsem nevěděl & to vysvětluje všechno, Také hraje roli v depersonalizaci

+2: Do dneška jsem nevěděl, že existuje pojem "coregasm", ale naprosto přesně jsem věděl, co popisuje.


vstoupit do diskuze

««« 21. 2. Praha
»»» 19. 2. Podcast

příbuzné články:
love story
Linky
že potřebuju něco zažít
Pasivita
Poslední krok
Drogy 2

sem odkazují:
Tečky
Poslední večírek před soudným dnem

píše k47 & NEVERYOUNG, kontakt: ascii@k47.cz