k47.cz
foto Praha výběr povídky kulturatwitter FB


14. 2. 2017

Vršovická


Vždycky se divím, když se někdo přizná, že nemá z pražského Hlavního Nádraží a Sherwoodu (jak se říká parku před Hlavákem) dobrý pocit. Je pravda, že je to tam plné bezdomovců a podivných individuí, ale sám jsem si tam nikdy nepřipadal v ohrožení. Možná to tam působí trochu zlověstně, ale je to taková přátelská a předvídatelná zlověstnost, která se dá vyřešit tím, že budu pokračovat v chůzi.

Namísto toho mě neklidem plní Vršovická ulice. Nevím proč, ale ten široký pruh napříč městem zaříznutý do dortu budov vždycky přinese trochu nejistoty. Nevím přesně proč. Možná je to tím, že se tam v krámu dá narazit na ženu v růžovém onesie a chlapíci v teplákách a běžeckých botách patří k místnímu koloritu. Vždycky když někdo nosí kombo tepláky/běžecké boty v situacích, kdy se nečeká zvýšená fyzická aktivita, to nevěstí nic dobrého. Takový člověk mi může ukrást peněženku/telefon/naději, utéct s lupem a nemůžu ho, kvůli nedostatečné obuvi/výbavě na běh, chytit.

Před takovými lidmi se mám na pozoru, ne před bezďáky na Hlaváku, kteří se stěží hýbou a nebezpečí představují tak maximálně sami pro sebe.


vstoupit do diskuze    sdílet na facebooku, twitteru, google+

««« 15. 2. 2017 Pustiny
»»» 13. 2. 2017 Naivita

příbuzné články:
Realita
Kolik ti je let?
Cizinci
Jeden rok
Pod dohledem 📷
Rallye na Václaváku 📷

sem odkazují:
Zkratky
Praha
Nahota

píše k47 & NEVERYOUNG, kontakt: ascii@k47.cz