k47.cz    — každý den dokud se vám to nezačne líbit
foto Praha výběr povídky kultura | twitter FB


««« »»»

Uličky

22. 8. 2017 — k47

Byl to zvláštní okamžik. Když jsem v deset ráno přemýšlel, jak se sakra dostanu do Dvvle, kam mířila expedice MM, nevěděl jsem ještě, že se dostanu do místa, o kterém se mi už mnohokrát zdálo.

13.8.2017 #365

Mám několik opakujících se snů, nebo spíš motivů ve snech. Jedním z nich je letní den, který má nepřirozeně hluboké a černé stíny. Druhým je vidina města propojeného sítí neviditelných zadních uliček, které se klikatí mezi zahradami jako tepny v nějakém obřím mraveništi a vážou dohromady komunitu. Jen místní o nich vědí a právě jimi se rychle šíří zprávy. Jde o svým způsobem o paralelní svět.

A pak jsem do tohohle snu vstoupil.

Dvvle je protkána zadními uličkami, které se klikatí do svahu, vedou od jednoho domu ke druhému a tvoří síť drobných kapilár bublajících mezi ploty. Na jednu stranu svah padá k řece přes vodopády schodů a kamenného dláždění a na druhou stoupá ještě výš do vlásečnic nezměrného labyrintu.

Neměl jsem pocit déja-vu, protože jsem neviděl ve snu přesně to místo, ale jen ten koncept. Ale i tak to bylo zvláštní.

Jinak Dvvle je celkem malebná lokace, je tam všechno, most u Remagenu, čtyři hospody, vodní jetpacky, zakotvené lodě a čluny, samolibí nudisté, kterým je jedno, koho pobouří svou nahotou.

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz