k47.cz
foto Praha výběr povídky kulturatwitter FB


5. 4.

Sitcomy


V posledních měsících jsem viděl pár sitcomů. Britských sitcomů, pochopitelně. Byly to Man Down Grega Daviese, Josh Joshe Widdicomba, Not Going Out Lee Macka a Upstart Crow s Davidem Mitchellem v roli Williama Shakespeara. První tři exempláře jsou projekty stand-up komiků, kteří v nich hrají více méně fiktivní verze sebe samých.

Greg Davies byl učitelem a hraje učitele, Josh Widdicombe je mírný a nemotorný člověk a jeho role tomu odpovídá, Lee Mack hraje nezaměstnaného flákače s velice obratným jazykem, 50% podle pravdy.

Když člověk zná stand-up oněch komiků, ví dobře, co čekat. Nejdál v tomto směru asi zašel Greg Davies, který převzal veselé & bizarní epizody své vzdělávací kariéry téměř verbatim. U mnoha scén jsem sí říkal, že tu situaci už znám z jeho stand-upů, rozhovorů nebo účasti v různých panel show. Nejméně podle reality mi připadá Not Going Out, který je ze zmíněné čtveřice nejvíce sitcomový. Člověk se dočká situací, které by čekal v typickém sitcomu. Někdo musí předstírat, že je někdo jiný, ale nakonec se to provalí atd.

Velice příjemným překvapením byl Upstart Crow. Už jen to téma - sitcom se Shakespearem v hlavní roli - zní zajímavě. Výsledek působí jako druhá série Černé zmije a to podle mě není vůbec špatná vizitka.

+1: Při sledování Upstart Crow jsem měl neustále otevřenou wikipedii. Jde o faktograficky přesný pořad a pár vtipů je jen pro lidi, kteří o Shakespearovi něco málo vědí.

+2: Taky jsem začal s Life on Mars - Cop-show, kde se hlavní hrdina po havárii probudí v roce 1973. Nápad vypadá zajímavě, ale velice rychle to začalo nudit. Spoiler: hrdina je v kómatu & všechno je to jen sen. Podíval jsem se na první dvě epizody a pak jsem proklikal tu poslední. Nic moc.


vstoupit do diskuze

««« 6. 4. Nahota
»»» 4. 4. Křičet do prázdna

příbuzné články:
Mulholland Drive
Deliverance
Twin Peaks 3-7
Twin Peaks 3-8
Twin Peaks 3-10
Twin Peaks 3-11

sem odkazují:
Taskmaster
Sitcomy 2
Hmyz 📷
Logika snů

píše k47 & NEVERYOUNG, kontakt: ascii@k47.cz