k47.cz
foto Praha výběr povídky kulturatwitter FB


20. 3.

Sen


Moje sny jsou čím dál tím násilnější. Třeba ten o tom, jak vyhodíme do vzduchu Pařížskou ulici. Se skupinou anarchistů během noci naplníme sklepy všech luxusních obchodů trhavinami a nad ránem tu jizvu na tváři města necháme explodovat jako moderní Guy Fawkesové, kteří bojují proti gentrifikaci města, narůstajícímu rozdílu mezi bohatými a chudými, a kteří na otázky jestli to, co dělají, je správné, odpovídají jen: "Fuck those rich swines."

Přemýšlel jsem, jaké množství trhavin by bylo potřeba k provedení akce. Pařížská má na délku něco kolem půl kilometru a je tvořena osmi bloky domů. Dostat se do sklepa každého z nich a všechno nastražit potichu by asi nebylo reálné. Jde o nejdražší ulici v Pze & čekal bych, že tam bude fungovat ostraha, kamery a během prvního náznaku problémů bude upozorněna policie.

Reálnější by bylo připravit odhodlaný tým sta lidí ve třiceti autech. Kolona najede do ulice od Staroměstského náměstí, vozy se zastaví v rovnoměrných rozestupech tak, aby zaplnily celou ulici od jednoho konce ke druhému, s posledním autem všichni vyrazí do akce. Každý tým má přiřazenou svojí výlohu, rozstřelí ji, dovnitř dotáhne nálož, vleze si zpátky do auta, a čeká, až se kolona dá do pohybu. Se pořádným tréninkem by se to dalo stihnout za pár minut. Jakmile poslední auto zatočí na nábřeží, může se to odpálit.

Nevím jenom, jak reálné by bylo skrytě zorganizovat operaci tak velkých rozměrů a jak může sto lidí v autech zmizet v centru města. Je bezpečnější odjet a zmizet nebo někde zastavit a snažit se splynout?


vstoupit do diskuze

««« 21. 3. Bez internetu
»»» 19. 3. Hypomanie

sem odkazují:
Mosty 📷
Všechno je součástí plánu
Sen 2

píše k47 & NEVERYOUNG, kontakt: ascii@k47.cz