k47.cz    — každý den dokud se vám to nezačne líbit
foto Praha výběr povídky kultura | twitter FB


««« »»»

Čas revoluce je právě teď

11. 12. 2017 — k47

"Léčím ho jenom proto, aby z něj byl další daňový poplatník," zaslechl jsem jednoho doktora a zamrazilo mě z toho.

To, že celý systém zdravotního pojištění je mohutná ekonomická bestie, která sama na sobě provádí otevřenou operaci srdce, jen aby mohla dál sama sebe operovat, je jasné. Ale že přiznal takhle přímo, že v celém soukolí neexistuje morální hodnocení toho, co je dobré, ale jen ekon-kalkul, tak chladný, že kolísá těsně nad nulou kelvinů, působilo jako studená sprcha.

Znamená to, že ve společnosti, kde je většina práce zcela automatizována (tedy do 10 let) a lidé se z principu nemůžou aktivně zapojit do krysího závodu, nebude existovat zdravotní pojištění a lidé, kteří onemocní se jednoduše nechají shnít v příkopě, protože jsou jen ekonomickou přítěží pro jedno procento těch, kteří vlastní armády automatických robotů? Doufám že ne, i když je mi jasné, že se to stane.

Můžeme automatizovat všechno jen ne empatii a soucit několika psychopatů, kteří se ocitli na vrcholu a přesvědčili se, že kvůli své pozici jsou skvělí lidé, živoucí příklady výjimečných kvalit & bylo to jen kvůli tomu, že se ke světu, lidem a společnosti obecně chovali jako k lejnu na chodníku - buď ho ignorovali nebo se ho zbavili - a musejí v tom pokračovat, jinak celý svět bude trpět.

Ale nezapomeňte, nic nemá smysl, všechno lidské snažení bude invalidováno, práce automatizovaná, umělá inteligence velice brzy dokáže dělat všechno, co lidé, jen lépe, včetně kreativity, empatie, vztahů.

V nejlepším případě budeme všichni mrtví. V tom horším budeme žít v neskutečných solipsistických světech, které jsou vytvořené pro každého z nás, tak aby přesně padly na naše tužby a záliby, zcela bez kontaktu s jinou osobou z masa a kostí. A v tom nejhorším & zároveň nejpravděpodobnějším budeme umírat v bídě, zatímco technologie dosáhla obrovských výšin, jako poddaní nevlastnící roboty.

Čas na revoluci je právě teď. Odřízněte hlavu bestie, zbavte se vrcholu ekonomické potravní pyramidy. Usurpujte prostředky automatické výroby.

Kapitalismus v plně automatizovaném světě nemá místo. V takové situaci jde o relikt dávných časů, krutě nemístný a nemístně krutý.

Nikdo z nás není telekomunista dnes, ale všichni jimi budeme zítra.

vstoupit do diskuze    sdílet na facebooku, twitteru, google+

štítky: #budoucnost #umělá inteligence #revoluce #společnost #automatizace #výběr

příbuzné články: Post-scarcity, Nezaměstnaní programátoři 📷, Smrt fotografie a smrt reality, Kdo vyvraždí zbytek lidstva?, Někdo musí být poslední, Online je všechno falešné

sem odkazují: Post-autonomie plně automatizovaného světa, Na Václavském náměstí povstala lidská zeď chránící demokracii 📷, Je na čase založit náboženství o simulační hypotéze, Automatizace udělá z práce peklo, Plně automatizovaná volná láska v Hippie komunitách raného post-kapitalismu

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz