k47.cz    — každý den dokud se vám to nezačne líbit
foto Praha výběr povídky kultura | twitter FB


««« »»»

Svoboda, demokracie, fotografie

18. 11. 2017 — k47

Včera to v Praze žilo. Sedmnáctý listopad, Den boje za svobodu a demokracii, Albertov, Václavax a Národní třída, fůra lidí, akce, hudba, průvody, šílenství na každém rohu, pozitivní atmosféra a pocit jednota.

To byla ideální příležitost pro druhý photo raid — sejít se u hořícího muže, sklouznout dolů Václavaxem do útrob Národní Třídy, kde se koná nejvíc věcí a koncentrace lidských těl dosahuje kritických mezí. Tam je ideální prostředí začít operovat ve stylu Bruce Gildena: Foťák v jedné ruce, blesk v druhé a skákat na lidi. To byl můj plán, ostatní si musejí najít své cíle.

Tentokrát to nebyla solo záležitost jako minule, ale účast stoupla třikrát: Váš pokorný autor, S. a JM. Všechny tři spojoval tenhle blog. Jeden ho psal a druzí dva ho znali. To může vypadat jako dobrá věc, jako že existuje aspoň nějaké spojení, ale ve skutečnosti to značně limituje množství historek, které můžu říct, protože většina z nich je právě tady na blogu. S JM jsem měl navíc jedno další spojení, které bylo natolik bizarní, že mě skutečně vyděsilo. Nebudu prozrazovat co, protože soukromí & tak podobně, jen řeknu tohle: Svět je malý.

Když jsme sestoupili do epicentra na Národní, najednou jsem to cítil, ten pocit nesmírné radosti a energie. Tohle je ono. Vybavila se mi slova HST z FALILV:

There was madness in any direction, at any hour. [...] You could strike sparks anywhere. There was a fantastic universal sense that whatever we were doing was right, that we were winning...

Trikolóry na klopách, estébáci na chůdách tyčící se nad všemi ostatními, české vlajky, vlajky EU a dokonce jedna NATO, transparenty, průvody, exhibice, orchestr, knihovna Václava Havla v průchodu pod ledovcem Nové Scény, koncerty, dva stage na Národní, dva na Václavaxu. Bylo to skvělé a když jsem proplouval davem, připadal jsem si neuvěřitelně uvolněný.


Tady jsou některé fotky, které jsem vysekl kombinací ghetto foťák + ghetto blesk. Mám ještě některé z druhého fotostroje, ale zatím jsem se na ně ještě ani nepodíval. Z principu nemůžou být tak dobré, jak výsledek bleskování.


Další photo raid bude nejspíš příští sobotu, protože bych to chtěl pořádat každý týden.

(pokračování)

vstoupit do diskuze    sdílet na facebooku, twitteru, google+

štítky: #Praha #foto #blesk #průvod #photo raid

příbuzné články:
Eurokarneval 3 📷
Nula 📷
Eurokarneval 📷
Eurokarneval 2 📷
Něco se stalo 📷
Majáles #1 (Starý Muž pozoruje mladé maso) 📷

sem odkazují:
Proti komunistům dneska protestuje každej 📷
Legenda o Indiánovi 📷
Chlap s tetováním pavouka na holé hlavě 📷
Svoboda, demokracie, katastrofa 📷

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz