k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Pavouci 3

16. 8. 2017 — k47

Dneska se mi nechce psát nic sáhodlouhého jako včerejší óda na nové Twin Peaks, připadám si nějaký vypnutý.

Je zajímavé, že některé léky mají na příbalových letácích uvedeny páry přesně opačných vedlejší účinků. Lék X může způsobit rychlý srdeční tep nebo pomalý srdeční tep, sníženou chuť k jídlu nebo zvýšenou chuť k jídlu, snížení tělesné hmotnosti nebo zvýšení tělesné hmotnosti, obtížné usínání nebo pocity ospalosti, letargii nebo agresivitu. Hoďte si kostkou, každý je vítěz & nikdo neprohrává.

Nejlepší popis nečekaného působení je tahle lakonická perla: „Krvácení do mozku, smrt.“ Díky za to, že se mě týká jen ████████████████████. Proto tu místo koherentního textu skončí další makro-pavouci. Proč ne, žejo?

Tenhle parchant byl obrovský, zcela nechutný a jinak celkem v klidu. S roztaženýma nohama byl příliš velký na to, aby se mi celý nevešel do závěru s plnou konfigurací tří makro kruhů a Nikkor padesátky. Musel jsem se zbavit jednoho kruhu, abych měl širší zorné pole a mohl ostřit o něco dál. Rozhodně jsem se nechtěl pohybovat pár centimetrů od téhle chlupaté bestie. Prvních pár fotek se nepovedlo, protože jsem vždycky zhnuseně ucukl & nechtěl jsem se přiblížit na dost dlouho, abych mu zaostřil na osmero očí. Ale jak jsem sledoval jeho zvětšeninu na LCD displeji foťáku, odpor postupně opadal. Pavouk mi pořád připadal ošklivý jako noc & preferoval bych kdyby mi nikdy nelezl po těle, ale zas tak odpudivě nepůsobil. Jako všechen hmyz vůbec nereagoval na blesk, nehybně seděl na stěně a dělal svojí věc. Jak říkám: celkem v klidu.

+1: Pokusil jsem se najít, co to je za hmyz & vypadá to na nějakého Slíďáka.

píše k47, ascii@k47.cz