k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Nula

— k47

Založil jsem meetup Prague Photo Raid. Proběhla první akce—primordial raid—a byl to jednoznačný úspěch.

hip asijský Hunter S. Thompson

Tedy jak se to vezme. Přihlásili se tři lidé. Jeden z nich jsem byl já. Další odřekl dvě hodiny před začátkem operace, klasický manévr, nemůžu to zazlívat, sám jsem to nedělal jinak. Mnohdy jsem se přihlásil jen, abych dostal mailem připomínku, že se něco koná & přitom byla moje skutečná účast přinejlepším nezávazná.

Další duše se neukázala, což mohla být závada na mojí straně. Místo srazu jsem určil poněkud rudimenálně. Neřekl jsem klasiku jako „Václavax Koně“, ale u neortodoxně u pomníku Jana Palacha a Jana Zajíce, který není žádnou výraznou dominantou & lidé, hlavně expati, nemusí vědět, kde se přesně nachází. Nejspíš ho objeví až ve chvíli, kdy o něj doslova zakopnou. Navíc jsem ho popsal jako Burning man, protože proč ne? Navíc byli přihlášeni tři lidé a šlo o nový meetup. V takové situaci by se málokdo cítil úplně ve své kůži & zcela v bezpečí.

Výsledek mi nevadí, protože takhle je to mnohem lepší historka.

I přesto šlo o jednoznačný úspěch & ti lidé, kteří dorazili, si to užili. Byl jsem to jenom já sám, to je pravda, ale i tak to bylo fajn. Děsil jsem turisty, obtěžoval místní a naháněl strach cizincům, akce s bleskem, očekávání katastrofy, charaktery na pozadí masivní mozaiky města, raid jak má být. Takhle bych si to představoval, jen s tím rozdílem, že bych v hloubi duše cítil sílu davu.

A co dál? Zatímco první raid žádný konkrétní neměl plán, druhý ho bude mít. Za týden 17. listopadu se slaví den boje za nezávislost & na Národní třídě se jako každý rok koná organizovaný chaos – přehlídky, průvody, představení, pietní akty, knihovna Václava Havla a do toho moře lidí a šílenství, které je možné vykřesat na každém rohu. To bude cíl druhého raidu, který se bude konat příští pátek od tří hodin. Kdo chcete přijďte, nemusíte se registrovat na meetupu, jen se dorazte k hořícímu muži ve tři. Byl jsem tam minulý rok, a jako každá masová akce v ulicích mi korzo na národní zcela učarovalo.

píše k47, ascii@k47.cz