k47.cz

mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Nikdy se nevrátit

30. 3. 2017 — k47

Na ničem už nezáleží. Všichni jsme svobodní.

Proto jsem se sebral a vyrazil do metropole. Chtěl jsem bloudit ulicemi až do setmění a udělat pár fotek na uklidnění duše.

Když jsem pak scházel Nekázankou, napadlo mě: „Co kdybych se nikdy nevrátil?“ Co kdybych nechal Celu za sebou a začal plavat světem až do jeho konce nebo mého, podle toho co přijde dřív? Na ničem nezáleží a tenhle plán je stejně dobrý jako každý jiný. Zmizet, spát na cizích gaučích, každý den na nohách od rána do večera, obětovat se jako kočovný foto-dokumentátor sklonku světa. Chyběli mi jen tři věci – nabíječku notebooku, nabíječku foťáku a skript pro aktualizaci tohohle blogu. Nic víc jsem nepotřeboval ze starého světa. Skript byl však githubu a obě nabíječky by se daly bez problémů koupit.

Křižoval jsem město asi do sedmi, pak jsem zapadl na přednášku lambda meetupu, ne kvůli jeho tématu, ale jen proto, abych si na chvíli sednul. Skoro jsem tam usínal, najednou zmožený teplem. Pamatuji si to, že jsem seděl za chlápkem, který měl hrozivě chlupaté uši – bylo to jako kdyby měl na boltcích rozeklané antény.

Pak jsme zmizeli do pivovaru/hospody, aby diskuze mohla pokračovat s pivem & něčím k jídlu. Nestalo se nic. █████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████ než pár slov hluboké konverzace, ale to (možná kromě historek o jizvách) se nestalo. Jen jsem koutkem pozornosti musel poslouchat hrubé & nudné řeči o genderově vyvážených konferencích.

Nakonec jsem odešel, unavený a prázdný, směr domov.

Měl bych začít organizovat skupinové foto-nájezdy na Prahu, něco na téma street photography. Město je krásné, organické a živé jako plíseň, má své kouzlo, které stojí za to zaznamenat. Ale když se dívám, jak fungují a pracují zaběhlá jména žánru jako Burce Gilden nebo John Free, připadám si ztracený. Nemám dost odvahy a extroverze, abych dělal to, co oni (a mohl dosáhnout podobných výsledků). Oni se vrhají do davu místo hledání důvodů proč to nedělat. Ve více lidech by to možná šlo. Síla je v číslech.

+1: Nakonec z toho nevylezla jediná použitelná fotka.

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz