k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Nanowrimo 2017

5. 11. 2017 — k47

Začalo NaNoWriMo & s ním každoroční šílenství grafomanů. Úkol je stejný jako každý rok: Napsat padesát tisíc slov za jeden měsíc. Není za to žádná odměna, pisatele nečeká žádná sláva. Výsledkem jsou jen slova a rozpálená klávesnice.

Už párkrát jsem se účastnil, ale zatím se mi nikdy nepodařilo proběhnout cílovou čárou. Tento rok to ale bude jiné. Vytvořil jsem totiž plán útoku.

Dřív jsem tu naznačil, že se z doomsday party blogu stal samostatný příběh & chtěl bych ho dotáhnout do zamýšleného konce. Ale od té doby jsem s ním příliš nepohnul.

Původně jsem během NaNoWriMa chtěl psát něco jiného, ale na poslední chvíli jsem se rozhodl, že dojedu DDP a prvního listopadu jsem narychlo načrtl rozvržení plánovaných kapitol. Mnoho jich tam chybělo a chybí, ale aspoň mám nějaký rámec, na který stačí nabalit slova a je hotovo. Zatím uběhlo pět dnů a stále držím tempo 1666 slov denně.

Původně jsem to zamýšlel jako příběh, který zabere 30 dnů, budu ho psát real-time a průběžně zveřejňovat právě dopsané kusy textu.

Tohle ale velice rychle vzalo za své. 1) Rozvržení nesedí. Dneska je pátého, mám za sebou plánovaných 8300 slov, ale první tři dny jsou stěží hotové. 2) Účelem NaNoWriMa je text jen napsat, na ho udělat čitelným. Výsledek každého dne je příliš hrubý i pro internet. Takže asi tak.

Taky je možné, že mi po dnešku dojde pára & celá tahle slavná věc se zhroutí jako domeček z karet.


+1: Přečetl jsem si po sobě prvních 10000 slov DDP & musím říct, že je to neuvěřitelně špatné. 10k & nic se nestane, doslova. Během finalizace bude třeba tuhle první část značně zkrátit & změnit.

+2: Psaní je super záležitost. Kde jinde se dostanete do situace, kde přemýšlíte, jaké by to bylo, kdyby se vás snažil znásilnit padesátiletý zkorumpovaný policista?

píše k47, ascii@k47.cz