k47.cz

mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Milosrdní Samaritáni

10. 10. 2017 — k47

Podle zákona je každý člověk povinen poskytnout první pomoc, pokud tím neohrozí svoje zdraví. Nedodržení této činnosti je trestný čin. Ale zákon nezákon jde hlavně o morální povinnost, kterou všichni máme a která z nás dělá civilizované lidi.

V některých končinách také platí takzvaný Good Samaritan law, který říká, že když člověk pomůže někomu v nouzi, nemůže být souzen za zranění, která nevědomky způsobil. Když jsou jeho úmysly čisté, nemusí se bát, že se něj snese hněv Zákona.

oranžová v mracích jsou odražená světla Prahy + saturace na max

Když mi dneska večer došlo, že se mi v poslední době nedostává příliš vitamínu D, chtěl jsem chytit poslední sluneční paprsky & když jsem byl v tom, vyrazil jsem na kole udělat pár fotek noční Phy. Šlo o skutečně poslední spršku fotonů naší dohasínající hvězdy & velká většina jich byla čistě fiktivních. Kolo jsem pohodil u silnice & zašel hlouběji do pole rozestavit vetchý stativ, který držel pohromadě jen silou vůle a liberálního množství duct tape.

Když jsem sbalil stativ & měl se k odchodu, u kola zastavilo auto. Co to jenom je? Zavětřil jsem problémy. Možná nějaký dobrodinec viděl kolo bez posádky u silnice a rozhodl se ho sebrat. Auto na to měl dost velké. Stačí otevřít kufr, vrazit ho dovnitř a za dvacet vteřin mizí už za hory. Přidal jsem do kroku.

Žena na sedadle spolujezdce stáhla okýnko a zeptala se: „Vy tu něco fotíte?“

Přikývl jsem.

„Já si jen myslela jestli tu není nějaký sražený cyklista.“

Aha, takže takhle. Nikdo v nesnázích tam nebyl a ona se zachovala jako milostná Samaritánka.

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz