k47.cz
foto Praha výběr povídky kulturatwitter FB


18. 2.

love story


Co má obsahovat každá dobrá love story? Nezájem, přetvářku, obavy z reality, emoční vyprahlost, strach a nakonec pokus o sebevraždu, protože proč ne.

Něco takového bych chtěl napsat jako samostatnou kapitolu Lhářů (podobně jako jsem vyříznul Nikde nikdo, už brzo na k47čce). Příběh bude následující: Peo v době, kdy s Adamem K. pracuje pro magazín Revolver, na jednom večírku potká s novinářkou z nějakého periodika. To bude okamžik, kdy začne jejich románek. Jen Peo to nebere vážně, pro něj to je jen způsob jak zabít čas, jen přehnaný vtip, nemá a ani neplánuje žádnou citovou investici, stejně jako nevěří, že to někam může vést. Všechno je jednodušší, když ho nezajímá výsledek.

S tímto odstupem se rozhodne pokoušet svoje štěstí a zjistit, jak daleko může zajít. Začne zpětně z jejích článků a aktivity na sociálních sítích mapovat její život a reverzním inženýrstvím zjišťovat její preference a touhy s cílem rozpoutat perfektní bouři. Pro něj ona novinářka představuje projekt převážně ve zpracování informací a vůbec se nezajímá o ní jako o osobu. Od samého začátku je pro něj všechno jen vtip, od kterého plánuje odejít v okamžiku, kdy ho přestane havit.

Ale postupně & pomalu to začne přerůstat do něčeho skutečného, vtip se rozpadá & fikce se stává realitou, což vyústí ve spuštění plánu sebedestrukce.


vstoupit do diskuze

««« 19. 2. Podcast
»»» 17. 2. Triumf & katastrofa

příbuzné články:
Železo
Linky
Pasivita
Drogy 2
Živák
NEI

sem odkazují:
Poslední krok
že potřebuju něco zažít

píše k47 & NEVERYOUNG, kontakt: ascii@k47.cz