k47.cz
foto Praha výběr povídky kulturatwitter FB


9. 2. 2017

Linky


Ne vždycky všechno skončí, tak jak bych doufal. █████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████

Po jedné takové eskapádě, která mi připomněla, že status quo je to nejlepší v co můžu doufat, jsem začal psát povídku provizorně pojmenovanou A on si myslel, že se něco změní.... Šlo o druhou verzi jiné nazvané O samotě tě nikdo neuslyší se smát, která byla druhým pokusem o Parazita. Nakonec jsem to nedopsal, protože jsem nedokázal udržet náladu na bodu mrazu dostatečně dlouho.

Druhý den ráno jsem v kapse našel kus papíru s poznámkami: ta největší válka je za náma, he hoped for a connection, Ruby těhotná, potrat?, lol a místo nového depresivního textu jsem se zase začal potápět do temných excesů rozepsaných Lhářů. Nakonec z toho vyrostla poslední dějová linka Lhářů. Příběh má už tak příliš mnoho vrstev, ale tahle je ta poslední, která všechno završí a povede k terminálnímu finiši.

První čtyři jsou ty staré, poslední je nově přidaná:

- Cesta Adama K. a Pea za trestem: oba jsou najatí magazínem Revolver, aby pokryli působení teroristické organizace Kurwwwa.
- Soužití Ruby s Anit, které spojí své silné a hlavně své slabé stránky a nedopadne to nejlépe. Anit skončí s těžkou závislostí.
- Dynamika mezi Peem a jeho sestřičkou, kdy se oba snaží ochránit toho druhého před svojí temnotou, zároveň si zachovat svojí tvář a předstírat, že se za posledních 8 let nic nezměnilo.
- Peo začne chodit reportérkou jiných novin. Začne s tím jako s nevážným vtipem, ale postupně to zače přerůstat v něco opravdového a to ho děsí.
- Duševní stav Adama K. začne rapidně chátrat a to povede na konci Lhářů k pokusu o sebevraždu. Celou dobu je mu jasné, jak to skončí, ale pořád se snaží před svými nejbližšími tvářit, že se nic neděje a že všechno je naprosto pořádku.


vstoupit do diskuze    sdílet na facebooku, twitteru, google+

««« 10. 2. 2017 doomsday party
»»» 8. 2. 2017 Trubky

příbuzné články:
love story
Železo
Drogy 2
Živák
NEI
Všechno je součástí plánu

sem odkazují:
Poslední krok
Pasivita
že potřebuju něco zažít

píše k47 & NEVERYOUNG, kontakt: ascii@k47.cz