k47.cz
foto Praha výběr povídky kulturatwitter FB


10. 11.

Kolik kol můžu ukrást za jeden den


Na nádraží v ██████████ jsem měl pár minut času & tak jsem zjišťoval, kolik zaparkovaných kol by šlo ukrást a jak snadno. Přes den je tam asi 25 kol přivázaných řetězy ke stojanům a zábradlím. To schvaluji, kolo+vlax je velice efektivní kombinace pro rapidní přepravu v Pze a okolí.

Kdysi dávno jsem tam viděl přední kolo přivázané dobrým a velice silný řetězem k zábradlí, jen zbytek prostředku chyběl. Tak jsem procházel tunely pod tratí a sledoval jak jsou kola zabezpečená. Musel jsem u toho vypadat poněkud podezřele, chodil jsem kolem kol, u každého se zastavoval, studoval zámek, řetěz a jak se ho zbavit a pak si něco načmáral na dlaň.

Výsledky jsou takovéto:

- Většina byla přivázána za rám, ale jen u pár z nich byl řetěz zároveň protažen skrz jedno z kol. Takže pokud potřebujete velké množství ráfků, pneumatik a duší, nic vám nebrání.

- Dva bicykly byly přivázané jen za zadní kolo. Ty se dají snadno ukrást, ale zločinec na nich nemůže odjet, zajet do bazaru na náměstí a hned je střelit. Musí navíc ukrást kolo u jiného stroje.

- Jeden bicykl byl přivázaný jen a pouze k sedlové trubce. Stačilo tedy vytáhnout sedlo a stáhnout řetěz, sedlo zase nasadit a mám kolo zadarmo. Navíc šašit něco se sedlem není tak nápadné, protože místo činu zablokuji vlastním tělem a vypadám jen jako, že neobratně odemykám zámek.

- Jedna koloběžka byla přivázaná skrz rán řídítek, který se dal odšroubovat dvěma imbusy. Výsledek lupu je k ničemu, ale můžu tak někoho pořádně naštvat.

- A poslední kolo, které mělo jen jednu rámovou trubku à la skládačka bylo přivázané tak, že by se řetěz dal jednoduše stáhnout. Musel bych na chvíli odšroubovat přední kolo, abych měl pro celý manévr místo, ale šlo by ochranné prostředky vyvléknout a mohl bych hned odjet.

Finální skóre je tedy 8% můžu ukrást tak jak jsou, 8% bez zadního kola a u velké části zbytku můžu obírat kola. Možná je na čase se stát prvním mezinárodním zlodějem kol.


vstoupit do diskuze

««« 11. 11. Nula 📷
»»» 9. 11. Protékat davem 📷

píše k47 & NEVERYOUNG, kontakt: ascii@k47.cz