k47.cz
foto Praha výběr povídky kulturatwitter FB


10. 4.

Divočina


A co třeba tohle: Pokrok v technologii produkce potravin jako je hydroponické farmaření nebo růst masa zkumavce + vývoj nových materiálů, povede k tomu, že nebude třeba obdělávat velké lány polí a udržovat rozlohy lesy pro těžbu dřeva.

V takové situaci by se velká část plochy země mohla částečně zdivočit. Pralesy by se začaly nekontrolovaně rozrůstat a pole by se změnila na divoké louky. To by nebyla zase tak zlá představa: Žít ve vyspělé technologické společnosti, která by byla zároveň netknutou panenskou přírodou.

Maso vypěstovaná in vitro, není už nijak velká utopie a s největší pravděpodobností to nebude trvat tak dlouho dokud si budeme moci koupit produkty ze syntetického masa.

Zajímá mě ještě, jak se v takové realitě k umělému masu budou stavit vegetariáni. Tkáň byla vypěstovaná ve zkumavce & žádné zvíře neutrpělo újmu. Důvod, že nechtějí, aby zvířata trpěla tedy padá. Jaké další důvody zbývají: dieta, preference? Dočkáme se tedy vegetariánského masa? Možná. Každopádně to bude zajímavé už jen pro ta morální dilemata.


vstoupit do diskuze

««« 11. 4. Protest
»»» 9. 4. Odznak chodce

sem odkazují:
Primitivní technologie

píše k47 & NEVERYOUNG, kontakt: ascii@k47.cz