k47.cz
foto Praha výběr povídky kulturatwitter FB


22. 2.

Carrie Fisher, dead


Tohle není žádné novinka. Všichni víme, že Carrie Fisher s námi není už něco přes dva měsíce.

Jasně si pamatuji, že v onen osudný den jsem na twitteru přelétl něco o CF a srdečních problémech. Řekl jsem si "z toho se vyleží" a scrolloval dál. Později ten den jsem se zcela nezávisle podíval na wiki stránku CF a tam, hned vedle data narození, bylo datum úmrtí - dneska. To se mnou hrklo.

A to jsem ji neměl příliš v oblibě. Když se občas vyskytla v nějaké britské panel show (naposledy 21. 12. v 8 Out of 10 Cats), dostával jsem takovou tu pasivní dávku rozpaků. V mé hlavě byla CF známá jednou jedinou rolí a vnímal jsem to tak, že zbytek její kariéry většina lidí neznala a/nebo je vůbec nezajímala.

Ale zpráva o jejím skonu se mnou pohnula, připadala mi nějak příliš reálná. Jack Dee řekl něco ve smyslu, že člověk pozná, že je starý, když zemře někdo v jeho věkové skupině a ostatní neříkají, že je to strašlivá tragédie.

Nejsem velký fanoušek soutěže v truchlení při úmrtí celebrit, přesto jsem cítil, že je třeba se nějak projevit. Napadalo mě na nějakou zeď v Pze, která je na očích co nejvíce lidem, napsat Carrie Fisher, dead největším možným písmem. Tohle jednoduché sdělení mi připadalo jako padnoucí memento. Ona zemřela, ale ne ty. Smutné & povzbudivé zároveň.

Nakonec se ale nic nestalo. Jako vždycky.


vstoupit do diskuze

««« 22. 2. Poslední večírek před soudným dnem
»»» 21. 2. Praha

píše k47 & NEVERYOUNG, kontakt: ascii@k47.cz