k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Auto

16. 3. 2017 (před 6 lety) — k47

Včera večer jsem před západem slunce šel udělat pár klišé fotek (potenciálně) probouzející se přírody. Výsledek je tak nudný, až se z toho chci praštit.

Když jsem se vracel, na louce na kopci za vsí stálo auto. Zdálky jsem nikoho neviděl za volantem. Napadlo mě, že tam asi někdo zajel & šel vyvenčit psy, jak se to celkem běžně dělá v koloniích kolem Phy.

Razil jsem směrem kolem toho vozu, protože tudy vedla cesta k počítači, darktable editoru & možnosti zpracování oněch fotek. Když jsem se dostal blíž uviděl jsem, že je někdo na zadní sedačce. Zahlédl jsem trup a hlavu nějakého mladého muže. Ok. Zatím všechno v pořádku. Dostal jsem se blíž a najedou se zpod něj vyhoupla útlá ženská noha. Nemohla být jeho protože úhel neseděl… Jo. Jsou tam dva a mají sex. Už to vidím. Jasně. Ok.

Celou tu dobu jsem měl v ruce svůj ghetto foťák s ghetto objektivem & přemýšlel jsem jestli ho nemám nějak využít pro účely dokumentace vesnické idylky – ta přece jen není tvořena pouze kopci vlnícími se zlatým obilím, ale hlavně lidmi. Měl jsem pocit, že by jim pohled objektivu nevadil. Byli velice blízko civilizace, téměř na dohled od posledních domů, takže s možností prozrazení počítali. Nebo možná chtěli mít společnost. V Británii se pro veřejný sex (často v autech na parkovištích) s přihlížejícími používá termín dogging. Když nějaká aktivita dostane vlastní slovo, které přejde do širokého povědomí, něco to znamená.

Nakonec zvítězila základní lidská slušnost nad touhou někoho rozhodit.

Ale kdybych s sebou měl blesk, by to mohlo být jiné. Jedna tichá fotka je k ničemu, staví člověka do defenzivní pozice. Když do něčeho jít, tak naplno & přehnaně: Objektiv namířit do jednoho okna, blesk skrz druhé, abych neměl odlesky, jedna plná rána & pokračovat v chůzi, jako by se nic nedělo v duchu HST:

The only hope now, I felt, was the possibility that we'd gone to such excess, with our gig, that nobody in a position to bring the hammer down on us could possibly believe it.

píše k47, ascii@k47.cz