k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Žába

— k47

Napršelo. Miska, co ležela před Celou, se naplnila vodou a hned se do ní nastěhovala tahle miniaturní žába, tak malá, že by se bez problémů vešla na padesátikorunu. Nádoba se stala jejím improvizovaným domovem do doby, než přijdou zimy a žába se půjde zahrabat do hlíny pod zem, kde přečká měsíce chladu.

Jinak: Fotky mají prťavé rozlišení, protože ctihodný 210mm beercan ostří nejblíž metr deset centimetrů & kdybych nasadil něco makroskopičtějšího, obojživelník by vzal do zaječích. Proto jsem musel drasticky ořezávat. Víc než by se mi líbilo, ale tak, jak bylo nutné, tahle žába je naprosto miniaturní.


Jinak #2: Když se bavíme o žábách, mnohem víc se mi líbí tihle prďolové – jihoafrické žáby, co neumí plavat, nemůžou skákat a nekvákají, většinu času stráví zahrabané v hlíně a jen čekají na déšť, ale hlavně vypadají jako maličké koblihy s nabručeným výrazem, jako naštvaná vajíčka na nohách, kterým se nic nelíbí, jako brambory s vyboulenýma očima, které nechtějí nic víc, než se zahrabat do bezpečí písku. Tihle jsou naprosto perfektní. Kdybych měl nějaké mazlíčky, byli by to právě tihle kulovití krasavci. Kdyby to nevyšlo, jako plán B bych importoval a v našich končinách vypustil krásné slíďáky tatarské.

píše k47, ascii@k47.cz