k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Strojek/baterie

— k47

Když si člověk něco udělá sám, výsledek mu vždy připadá lepší, než odpovídá realitě. Někdy je na sebe dokonce hrdý, i když vše naznačuje, že by neměl být, ale takové jsou už nástrahy samo-snažení.

Asi takhle: Mám strojek na stříhání vlasů, velice starý strojek, drží ho pohromadě převážně duct-tejpa, to jo, ale stříhá. Jen vestavěná baterie špatně snáší svůj věk a neudrží se nabitá. Aby vůbec nastartovala motor, musím ji nabít těsně před použitím a někdy ani to nestačí. Rozhodně o pár hodin později je už zas příliš vybitá na jakoukoli práci.

Existuje několik cest, jak z toho ven: Můžu koupit nový strojek, ale tomu bych se raději vyhnul. Reduce, reuse, recycle & tak podobně. Můžu nahradit baterii za novou, jsou to jen 2 Ni-MH články s kapacitou titěrných 600 mAh, celkem 80 korun. Můžu obětovat dvě nabíjecí AA články a nastálo je dovnitř napájet. To všechno jsou rozumné možnosti. Ale když člověk není v náladě na rozumné věci, může vyříznout díru do zadního krytu strojku, z nějakého elektroodpadu vysekat přihrádku na dvě AAA baterie (nabíjecí, ofkóz) a tu do strojku vlepit. A když říkám 'člověk' myslím 'já'. Pochopitelně.

Tak vznikla vyobrazená monstrozita. Ohyzdná, bez byť jen náznaku voděodolnosti, ale funguje, stála nula českých a hlavně: je moje. Hodnocení mužem z bažiny: 10/10, udělal bych znovu.

píše k47, ascii@k47.cz