k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

SADS konspirace

— k47

Moje nejoblíbenější statistika je jedna z těch morbidních: Člověk v mém věku má šanci asi 1:1000, že zemře v daném roce. Všechny příčiny, sečteno podtrženo, 0.1% a konec. I ne úplně staří lidé umírají. Každý den. Bez varování. Nemají štěstí, hodí kostkami, prohrají s lhostejností kosmu a jejich plamen vyhasne.

Antivaxxeři těmto případům začali říkat SADS – sudden adult death syndrome. Prý úplná novinka, zcela neznámá před nasazením vakcín proti covidu, která teď zabíjí velké (ale nikdy přesně nespecifikované) množství mladých očkovaných lidí. Navíc jde prý jen o předvoj. Zanedlouho bude mít na svědomí miliony mladých životů, obětovaných, aby pfizer mohl testovat svou experimentální genovou terapii nebo něco na ten způsob1 . Z nesmyslů antivax klik se mi vždy začne mlžit mysl. Stupidita mě uvrhne do hypnotického tranzu.

Ok, ale co kdybychom jejich tvrzení o neexistenci SADSu ověřili. Já o něm rozhodně nevěděl, dokud mě neinformoval bad medical takes o téhle specifické odrůdě internetového pomatení. Ale on je rozdíl mezi já nevědělzdravotní profese neznala. Předpokládat, že něco vzniklo v okamžiku, kdy jsem se o tom dozvěděl, vyžaduje speciální formu narcisismu.

Sám jednak netrvám na přeludu, že co neznám, neexistuje & druhak mám stále při ruce wikipedii. Ono stačí jedno (1) hledání a člověk zjistí, že SADS, převážně známý jako sudden arrhythmic death syndrome, nejen existuje, ale jde i o dobře známou záležitost. Označuje případy úmrtí z neznámých příčin, které proběhne většinou v noci a často je spojené s nediagnostikovanými problémy se srdcem.

Když víme základní data, stačí další tři (3) kliknutí, abychom se dozvěděli, že ta stejné stránka existovala již v roce 2016. Pak o několik kliknutí dál zjistíme, že stránka Arrhythmia dne 1. května 2003 poprvé zmínila SADS. Člověk si mohl posledních devatenáct (19) let ověřit obrysy základních faktů jedním (1) hledáním na wikipedii. Kdyby tak učinil mohl by se v prvním paragrafu dočíst, že „It was first noted in 1977“. A soudě podle antivaxxeří kakofonie, co zvučí soc-nety, tak neučinilo překvapivé množství lidí.

Jim se hodí do krámu narativ o náhlém výskytu nevysvětlených úmrtí, přičemž jedině oni znají skutečnou příčinu a mají odvahu ji vytrubovat do světa, zatímco mainstreamová média tahají za jeden provaz s framaceutickým průmyslem & ani o tom nepípnou. (Neříkal někdo motivované uvažování? Asi vítr.)

Kliky předpovídají, že masivní vlna úmrtí bude následovat, ale to předpovídali už tolikrát. Pamatujete jak nasazení 5G mělo zabít miliony očkovaných? Jak měli umírat na krevní sraženiny, být neplodní, trpět vakcínou vyvolaným AIDS? Všechno to zaznělo, ale nic z toho se nestalo. Oficiálním plánem bylo přesně to, co se říkalo veřejně. Žádná utajovaná pravda, žádná manipulace, žádná konspirace.

On celý proces získávání znalostí v kospirační sféře je bizarní. Vezměte si třeba tuhle souslednost:

Raný článek na news.com.au v podstatě říká, že SADS je věc, která existuje a lidé s určitými předpoklady mohou být v rizikové skupině a proto by se měli nechat preventivně proklepnout, jestli nemají skryté problémy se srdcem. SADS byl více na očích, protože několik známých osobností zemřelo na potíže se srdcem. V textu nic nepadne, že došlo v náhlému, dramatickému nárůstu smrtí, který uniká vysvětlení.

O pár dnů později spectator.com.au téma převzal, ale najednou jde o „A strange new medical anomaly […] it sweeps across the country“ a „[SADS] is on the rise.“ V článku nepadne jediné číslo jak moc stoupl počet obětí a ani nemůže. Jde o dojmy, spekulace, strašení a účelové manipulace. Nemáme indicie, že by došlo k nečekané explozi případů a i kdyby ano neexistuje důkaz spojení s následkem očkování. Ale přesto tohle článek tvrdí. Ne přímo, snaží se jít obloukem, přesto bez důkazu naznačovat stylem „To je ale zvláštní… dělo se A a teď si myslíme, že se děje B, to přece musí mít nějakou spojitost. Ale o tom vůbec nemůžeme mluvit, jde o zakázané téma, úplná cenzura.“ Jde o argument konspirátoským tónem. Implikace otázkou na níž není poskytnuta odpověď.

„Surely, any rational, objective, and truth-seeking person would ask this question…“ Ale jistě, člověk s těmito kvalitami by otázku nejen položil, ale snažil by se na ni najít odpověď, nasbíral data a analyzoval je, ne jen ji po minimu novinářské aktivity nezbytné k tomu, aby se dalo technicky tvrdit, že nejde o lež, hodil do větru s tím, že odpověď si čtenář (opět, bez důkazů) doplní sám, jak se mu zrovna hodí. A jestli jsou soc-nety něčemu důkazem, pak je to tomu, že čtenáři ji doplnili s gustem a finesou a teď vidí svět v apokalyptických odstínech, kdy je lidské pokolení otráveno lékařským jedem a mladí lidé umírají po tisících a jen oni, neočkovaní a ryzí, přežijí bez újmy, aby mohli dál šířit pravdu o nesmírném experimentu páchaném za účelem… Ještě jednou, proč by nekalé síly měly tohle všechno páchat? A proč celý svět kryje jejich aktivitu?


Mimochodem: Možná už konečně známe příčinu SIDS – syndromu náhlého úmrtí kojenců. A to si nemyslete, pomatenci věří, že i za SIDS může vakcinace. Jak jinak.


  1. Kdyby někdo pochyboval, podle této studie očkování celosvětovně s největší pravděpodobnostsí zachránilo mezi 14.4 a 19.8 milionem lidských životů.
píše k47, ascii@k47.cz