k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Moribundus

21. 8. 2022 — k47

Stalo se to zas. Podruhé za poslední 3 roky. Jsem nemocný. A má to svůj důvod. Za minulá 3 léta jsem se tváří v tvář potkal asi tak s šesti lidmi celkem, možná sedmi jako úplné maximum. Minulou sobotu jsem narušil trend a strávil ji s šedesáti tisíci lidmi. To pak není divu, že jsem něco chytil.

V neděli se ozvaly první škrábance z krku, ale pořád dobré. Nacházelo se to ve stavu, kdy nemoc může sama zmizet, jen jako nepatrné pípnutí na imunitním radaru. Pondělí. Je to horší a připadám si mizerně. Jako doopravdy mizerně. Teploty, únava, ztuhlost kloubů a bolest svalů. Takhle jsem se necítil už mnoho let.

Další den je to o něco horší. Nevím jestli situaci nějakým směrem popostrčila ta nekonečná vedra. Je mi horko protože se nemoc zhoršuje nebo je mi horko, protože je svět za okny právě roztéká vedrem. To ale nic nemění na tom, že je mi poněkud zle a nemá to tendenci se okamžitě zlomit k lepšímu a vydat se na týdenní skluzavku otravných, ale jinak neškodných symptomů, běžného nachlazení. Nevím jestli jste to slyšeli, ale světem putuje jedna nemoc, která je docela zlá. Jak 6.5 – 25.5 milionů mrtvých zlá.

Někdy v polovině noci, když obavy dosáhly kritického stavu mi došlo, že nemám čich, což může být špatné. Ale je to proto, že jsem měl nos pod útokem běžného viru a všechno bylo zablokované, nebo to byla tamta nemoc? Tak jsem začal bloumat Celou, hledat zdroje vůní a smradů, abych si ověřil funkci čichu. Něco jsem necítil vůbec, minusové body, ale na druhou stranu chemoprén jsem stále vnímal, méně než obvykle, ale pořád, plusové body. Tak kdo ví. Problém je v tom, že nevím, jak moc by ta která věc měla smrdět normálně. Abych se přiznal, nemám rád vůně, ani pozitivní, ani negativní, preferuju jejich nepřítomnost.

Měl bych se otestovat. Pro klid duše. A naštěstí jsem měl po ruce nějaký AG test.

Na druhou stranu, návod použití mi na důvěře v produkt nijak nepřidal. Kvalitě překladu něco málo chybělo k dokonalosti, jako třeba v téhle větě:

Vyjměte extrakční trubku a láhev extrakčním pufru, odstraňte uzávěr lahve extrakce vyrovnávací paměti, přidejte všechny vyrovnávací paměti extrakční do extrakční zkumavky.

Je mi jasný, že to v Číně přejeli strojovým překladem a vím, co je tím myšleno, přesto pseudo-čeština podobná té z podvodných spamů nikdy na důvěře moc nepřipadá. Stačilo se zeptat jednoho (1) Čecha, aby nad tím strávil jednu (1) hoďku a domlátil to stavu hlava/pata.

Ve finále test vyšel negativně. Hurá. I když, přiložená data říkají, že mám asi 7% šanci negativního výsledku, i když bych byl pozitivní. A to navíc za předpokladu, že jsem test provedl správně a korektně následoval špatné přeložené instrukce.

Ve finále jsem kvůli nemoci ztratil (zatím) týden života. Ale kdybych si dával bacha, šance, že by se tak stalo, by byla mnohem nižší. Měl jsem tak učinit, rozhodně na schůzce z 60000 lidmi v duhovém průvodu.

(tento příběh má pokračování)


+1: Během léčení jsem zůstal při vědomí dostatečně dlouho na to, abych shlédl poslední počin z produkční linky star wars®™, Obi-wan®™. Ne seriál, film. Nějaký fanoušek, zručný v editování videa, nebyl spokojený s výslednou podobou produktu z portfolia star wars®™ a tak sérii o stopáži 4.5 hodiny sestříhal na jeden dvouapůlhodinový film (à la hobbit). Výsledek není nejhorší. Pořád jde o star wars potrhlost, ale některé nedostatky, na něž si stěžovali kluci z RLM, jsou odstraněny.

píše k47, ascii@k47.cz