k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Už to začíná

— k47

Změna přišla nenápadně, téměř pod prahem vnímání. Téměř jako když se pohnou dva kontinenty. Maličko, ale neodvratně. Nevíte, ale cítíte to.

Jednoho rána jsem se probudil a venku zpívali ptáci. To bylo ono. Konečně to začíná. Zima, kdy opeřenci většinu energie investovali do snahy, aby jim neumrzla jejich dinosauří pozadí, polevila & nově nainstalované krmítko, do té doby převážně zasypané sněhem, zamrzlé ledem nebo hned obojí najednou, začalo být okupováno.

Když říkám, že něco začíná, je řeč jenom o pozorování ptáků za oknem, nic jiného, přísahám. Jen způsob jak zabít čas při čekání na skluzavce do mlýnku na maso.

Samice Kosa černého (Turdus merula)
Samice Kosa černého (Turdus merula)
Samice Kosa černého (Turdus merula)
Samice Kosa černého (Turdus merula)

+1: Mimochodem, nezáleží jak budu starý, původ ptáků mě nikdy nepřestane fascinovat. Opeření létavci jsou dinosauři. Dinosauři nám kálejí na auta. Dinosaury jíme k obědu. Dinosauři přenášejí nebezpečné patogeny. Svět je bizarní.

+2: Při editaci fotek pořízených přes okno je vaším nejlepším kamarádem nástroj odstranění oparu (neboli dehaze) v Darktable. Byl navržen pro eliminaci mlhavosti z fotek krajiny, ale funguje dobře i na různé odrazy na skle.

píše k47, ascii@k47.cz