k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

hypertweeter 5.0

— k47

Nikdy mě nepřestane fascinovat, jak strašlivě nevhodný nástroj pro jinou komunikaci než tu tristně povrchní, twitter vlastně je. Je to šokující. Proto používám vlastní twitterový klient hypertweeter, který teď dostal pár dalších vylepšení.

Člověk chce sdělit něco víc než trivialitu, ale nejde to. Uživatelé musí vyvinout vlastní postupy mimo systém, jak umělá omezení obejít. Hrstka jich dostane oficiální posvěcení (zkracovač odkazů, obrázky, RT, @odkazy a #tagy), ostatní fungují jako záplata na naleštěné kapotě.

Jeden příklad za všechny: screenshoty textu. Jsou všude. Použité často, když uživatel chce citovat něco delšího než jeden prťavý odstaveček. Systém, který by bral hlubší konverzace a výměnu informací vážně, by tohle zvládal líp, přece jenom je to jenom text, ctrl-c, ctrl-v, přidat odkaz a hotovo. Není to těžké. Není to komplikované. V ideálním případě by aplikace ověřila, že citace skutečně pochází z přilepené url, nebo ještě lépe, najde odkud pochází a odkaz na zdroj přidá automaticky. Ale to by bylo moc rozumné. Přece jenom soc-nety tu nejsou kvůli našim potřebám.

Navíc v textu na obrázku se nedá hledat. Tohle se může změnit, ale pokud mě smysly neklamou, zatím to nejde. Takže když si mlhavě vybavujete, že jste něco viděli před měsícem a chtěli byste to najít, máte smůlu. Tohle není knihovna, tohle je koryto plné virálního kokainu. Nejste tu, abyste se vzdělávali, jste tu, abyste dostali další dávku dopaminu a klikali na reklamy.

Skoro by dávalo smysl, kdyby rozumný klient automaticky prohnal každý obrázek OCRkem. Dokonce existuje slušný free software OCR program tesseract. Zbývá jen, aby to někdo spojit dohromady. Někdo, kdo dělá vlastního twitter klienta. Něco jako hypertweeter…

Ne, ne, ne. Ne tak rychle. Je to v plánu, to ano, ale až pro další verzi, ne pro tuhle. Do té jen přibyly novinky, které směřují zhruba tím směrem.

Změny jsou tyto:

Ještě připadám seznam současných funkcí jako malou návnadu.

píše k47, ascii@k47.cz