k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Vyjednávat s vlastními pravidly

17. 10. 2020 — k47

Každé novoroční předsevzetí se zhroutí, když začnete vyjednávat s vlastními pravidly. Člověk může přestat ze dne na den úplně, moc práce, moc námahy, to jo, ale mnohdy se odhodlání drolí pomalu v malých krůčcích.

Obvykle to začne s velkou vervou a velkým odhodláním. Člověk sám přijal určitá pravidla a plní je do puntíku. Postupně ale začne hledat výjimky. Dneska to můžu porušit, protože něco, něco, něco, důvody. Dneska jsem byl běhat, a tak si můžu dát sladký koláč. Dneska to poruším, protože tomu nechci věnovat úsilí, ale zítra to naženu, přísahám. Ortodoxní žid nemůže vepřové, ale dneska si dá slaninu, protože na ní má chuť. Buď jedno nebo druhé, prosím.

Tyhle manévry z hloubi duše nesnáším.

Přijali jste pravidla, podle kterých se chcete chovat, ale postupně začnete hledat díry, abyste je jako pořád jakoby plnili, ale prakticky se jim vyhýbali, protože je to pohodlnější. Předsevzetí jenom jménem. Pokud to nefunguje, změňte pravidla, zaveďte nová, reálnější, která jste schopni dodržovat.

Nesnáším to proto, že to sám někdy dělám. Teď ale aspoň vím, že jak začne vyjednávání, předznamenává to konec a nastal čas na změnu.

píše k47, ascii@k47.cz