k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Zahladit stopy

22. 10. 2020 — k47

Tak se to nakonec stalo: Zamkli mi twitter. Jeden starý tweet porušil pravidla & abych se dostal zpátky, musel jsem odsouhlasit, že jako pokání inkriminující text smažu. Jo, ok, to zní rozumně, nemám silné přesvědčení, že jsem v právu & měl bych se bránit.

Když už jsem byl v tom, do hypertweeteru jsem nahackoval funkci, která zničí všechny tweety & lajky starší než X dnů. Hodí se to pokud nechcete, aby vás staré vtipy v budoucnu dohnaly před samozvaný soud soc-netu, chcete začít nanovo, nelpíte na historii, nejste skalní fandové soc-netů jako takových nebo plánujete odejít z twitteru za lepším, třeba někam do zákoutí fediverse světa. Pro ty případy stačí spustit scala -cp './*' tw.scala purge 14 a jste svobodní, přítěž historie (kromě posledních 14 dnů) zmizela.

Proběhla čistka, všechno vypadá ok, dívám se kolem a zastavili mi účet @kaja48, tam chodí jen odkazy na místní aktualizace, nic víc, ale prý suspicious activity, detaily nespecifikovány. Jediný způsob, jak se z toho dostat, je ověřit telefonní číslo & do toho se mi moc nechce, preferuju být nikdo. Jiná alternativa jak konflikt vyřešit není nabízena, twitter chce reálné identifikátory svých uživatelů a basta. Proč tohle děláte? Jestli něco zesílilo moje odhodlání přejít do alternativních fediverse vod, tak jsou to právě tyhle nesmysly.


+1: Taky jsem napravil Severákovy připomínky (hlavně o použitelnosti a kódování na ne-linux platformách). Za ně dík. Teď jde o něco méně nepřátelský kus softwaru.

píše k47, ascii@k47.cz