k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Průzkum bojem

— k47

(Odpusťte mi otče, neboť jsem zhřešil.)

Říká se, že negativní reklama je taky reklama, žejo? Jak moc to ale platí? Proč to nevyzkoušet? Aspoň trochu.

Plán byl následující: Na twitteru reagovat na náhodné cizí lidí se středním počtem followerů (něco kolem tisíce, minmaxovat dosah versus škody) a nechovat se nijak příjemně, ne vysloveně bez cíle a bez důvodu začít nadávat, ale agresivně útočit a každou větu podat s minimem taktu a s maximální urážkou. Když slovní bahno utichne, chvíli pauzu, smažu tweety, abych cíli dodal pocit, že vyhrál, ale bez blokování, abych nezamezil proudu očí.

Protože to provedu z k48 a altů, kde jsou jen odkazy na články sem & jinak nic, pomocí logů serveru můžu měřit, kolik lidí zaznamenalo konflikt a chtělo si ověřit, co jim to tam křičí za vola. Když se dostanou sem, můžu pak zjistit, jestli se jen zhnuseně otočili, nebo si (taky zhnuseně) proklikli pár článků. Jde přece o experiment v té nejnegativnější reklamě, bez dat jde jen o proud negativ.

Vyplatí se to? Je to dobrý nápad? Ne a ne. Přesto jeden protip: Naťukněte silnou a soudržnou skupinu. Útok na jednoho bude vnímám silněji jako útok na všechny členy in-grupy a reakce bude větší.

Výsledek? Konverzní poměr unikátních návštěv k velikosti potenciálně dosažitelného publika je asi 0.6-0.9% a skoro nikdo nejde dál než na jeden klik.

I když jsem to nikdy nepotřeboval vědět, teď vím, že tyhle šílené manévry nedávají smysl, nemůžou fungovat + teď mi připadá, že mám nečistou duši & potřebuju extra silné vymýtání, abych si zase připadal jako člověk.

píše k47, ascii@k47.cz