k47.cz

mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Koronaparty

29. 4. 2020 — k47

Ve dnech nouzového stavu, kdy je veřejné srocování verboten, dva lidi blíž než dva metry můžou být na místě legálně probodnuti kordem a na návsi je připravena gilotina pro každého, kdo jen pomyslí, že se ukáže na veřejnosti bez roušky, není logisticky jednoduché uspořádat malou komorní oslavu nebo se na ní jen dostat.

Člověk musí znát někoho, kdo zná někoho, ve správný den pod rouškou noci vyrazí na cestu vesnickým rozkladem až narazí na rozpadající se stodolu, která zvenku vypadá jako jakákoli jiná tichá a opuštěná stodola, zabouchá na dveře a potom přijde stěžejní bod manévru, musí správně odpovědět na kontrolní otázku. Hlas zevnitř zahuhlá, „Je to policie?“ a když na to odpoví „ne,“ vrata se pootevřou, u vchodu dostane infuzi krevního séra z jednoho vyléčeného účastníka, kterého tam stáčejí jako pípu. Když se nikdo nenakazí, nehrozí, že operaci vyšťourají trasovači kontaktů z hygieny.

Uvnitř objeví deset opilců, kteří házejí sekyrami, stihli vypít všechen alkohol a pustili se do dezinfekce a ředidel. Potácejí se jako ožralové z nějaké irské legendy, schopnost komunikace míšním kanálem s vlastními končetinami je minimální, sekery létají z 80% na cílovou paletu a za 20% do davu. Jeden opilec možná po zásahu sekyrou zemřel, ale ještě si to nestihl uvědomit a hází dál.

Není to ideální společnost, ale v současné situaci si člověk nemůže vybírat.

Ale zase tam může náš hypotetický člověk potkat vrchního opraváře bankomatů pro jižní Moravu a ten začne ukazovat náhradní díly do bankomatů, které vozí v kufru, náhradní klávesnice, čtečky karet a dávkovače peněz a vysvětlovat přítomné bezpečnostní mechanismy. Náš opilec se tak dozví, že bankomat je v jádru obyčejné Windows 7 PC a všechny ty ťip-ťop díly, které se zničí při pokusu o rozebrání, jsou připojeny prostým USB kabelem.

To bylo docela fajn. Tedy bylo by, čistě teoreticky, kdyby se něco z toho stalo.

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz