k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Kolik miliardářů dostalo Covid?

— k47

Jak vytvořit konspirační teorii? Takhle.

COVID-19 si zatím vyžádal přes 400 tisíc potvrzených obětí, což odpovídá asi každému 1883. člověku na planetě. Statisticky vzato, pokud by byl Covid egalitářský, měl by pojít aspoň jeden miliardář (ideálně mnohem víc). Kolik jich ale zemřelo? O žádném nevím a to i vzhledem k tomu, že boháči bývají staří páprdové, co se svého zlata drží zuby nehty.

Imunitní systém pacienta, který byl infikován koronavirem, ale přežil, si dokázal vybudovat protilátky. Organismus bizarním procesem adaptivní imunity zjistil, co na neznámý patogen zabírá & vyrobil zcela nové imunoglobuliny schopné eliminovat nikdy dříve neviděnou hrozbu. Tyto protilátky, pokud tomu dobře rozumím, se nějakou dobu producírují v krevní plazmě; jsou stále přítomné, jako oddíly vojáků, které ještě nebyly demobilizovány. Konflikt po sobě zanechá také paměťové lymfocyty, které tiše čekají na okamžik, kdy se patogen znovu objeví a oni můžou zahájit defenzivní akci. Protilátky ale nějakou dobu zůstávají v plazmě.

Nějak se mi nechce pochybovat, že koncem února nebo začátkem března každý miliardář na planetě začal hledat uzdravené pacienty v Číně, kteří by za příslušný bakšiš prodali litr nebo dva svého séra s čerstvými protilátkami. Ne že by pro mnohem bizarnější představy horního škraloupu socioekonomického žebříčku nebyl precedent. VC nájezdník Thiel do sebe ve velkém sebe sype růstový hormon, který mu dle jeho poblouznění má zajistit dlouhověkost. Vědecky to není podloženo, ale to nikdy nebrání boháčům, kteří se třesou strachy v představě smrti, dělat stupidní věci. Ex-apple ex-hlavoun Jobs vzdoroval doporučení opravdových doktorů, svěřil se alternativní medicíně, jež jeho konec uspíšila. Jobs byl frutariánem, jedl pouze ovoce a tato dieta mu nijak nepomohla. Sám šílený futurista Ray Kurtzweil do sebe denně sypal koktejl dvou stovek pilulek ve snaze přežít než přijde singularita, aby pak mohl žít navždy. (Asi doufá, že to bude hodná singularita a ne Rokův bazilišek, ale racionalitu při pohledu do chřtánu věčné smrti nemůžeme po těch nejbohatších chtít.)

Představte si jedince, který má k dispozici ohromné materiální prostředky, miliardy dolarů; najednou se objeví kdesi v srdci Asie smrtící virus. Co bude tento miliardář dělat? Bude jen postávat a čekat, až si ho lhostejnost kosmu přivlastní? Pochybuji. Miliardáři mají k dispozici ohromné prostředky. Kolik můžou utratit, aby zaručili, že nezemřou? Stovky milionů dolarů? Miliardu? Je to mnohem víc, neskutečně a nepochopitelně víc než kdokoli z nás plebsu. Nemám pochyb, že horní škraloup soc-ekon žebříčku si zaplatil pár Číňanů jako zdroj protilátek. Zprávy rozhodně nehlásají, že někdo z jejich kádru na chorobu zemřel


Dodatek (2020-12-20): Všechny odstavce výše jsou jen plané spekulace, ale tohle nejsou: boháči v kalifornii vlají svým doktorům a nabízejí solidní $$$, když dostanou vakcínu mezi prvními.

píše k47, ascii@k47.cz