k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Kulový Blesk - paranoia a konspirační teorie o koronaviru

— k47

Burroughs vystihl podstatu paranoie, když řekl „Paranoia is the delusion that your enemies are organized.“ Můžeme mít nepřátele, může jich mít celou řadu, ale je prakticky nemožné, aby všichni táhli za jeden provaz, jednali v dokonalém souladu, zcela utajeni, synchronizovaní jako jeden muž, aby provedli plán biblických rozměrů.

Přesně v tohle věří lidé kolem petice Kulový blesk (kulovy-blesk.cz) – koronavirus je podvod a dalekosáhlá globální konspirace za jakýmsi hanebným cílem. Proto požadují, aby vláda zřídila stejnojmennou vyšetřovací komisi, jež prozkoumá pozadí pandemie a některých dalších věcí, které s covidem sice nesouvisí, ale jde o stálice konspiračních kruhů.

Stačí očima přelétnout pár řádků, aby bylo jasné, že jde o práci pomatených hlav, které se už nějakou dobu louhují v konspiračním zeitgestu, a na místě to odmítnou jako bezcenné blábolení. Můžeme. Já do posledního řádku přečetl všechny výzvy, veřejné dopisy a dokumenty z jejich webu, protože to bylo příliš fascinující čtení. Nikdy dřív jsem neviděl tak kompletní gamut konspiračního šílenství v rodném jazyce. Je tam všechno – Covid jako podvod, 5G, očkování a autismus, čipování, chemtrails, náznaky New World Order – všechny tisíckrát vyvrácené domněnky a fámy, pěkně zdestilované českými mozky konspirátorů, včetně vzájemně si odporující tvrzení. Když na ně narazíte, víte, že je to dobrý materiál – pomatení a konspirační myšlení je tak silné, že dokáže uvěřit několika vzájemně protichůdným tezím. Stačí když všechny ukazují na jakési stínové figury, které tahají za nitky a můžou za všechno špatné. Na druhou stranu je těžké sledovat, co vlastně říkají.

Začal jsem dělat seznam všech tvrzení, všeho čemu věří a čeho se obávají a musím říct, že je to fantastická ukázka Unifikované Konspirace.

⨂ Covid je podvod, pandemie je plánovaná (padne i slovo „plandemie“),

[…] více jak 10 let plánovali spustit tento podvod na celém světě v rámci svého ID2020, OSN Agendy 21 a OSN Agendy 2030.

[…] vykazuje charakteristiky ekonomicko-mocenského a globálně politického podvodu, který útočí na bezpečnost a suverenitu naší země

Podle našeho názoru, prováděná opatření jsou doprovázena typickými znaky totalitního režimu a zvůle, které nemají od dob sametové revoluce obdoby

Jinde ale píšou, že cílem je, aby „farmaceutický a technologický průmysl může generovat obrovské zisky z prodeje PCR testů […] a z prodeje vakcín“. Na dalším místě, že jde o předehru pro chystaný globální ekonomický reset. Tak jak to je? Kdo ví. Musíme si asi sami vybrat. Další tvrzení:

⨂ Virus je uměle vytvořený, pochází z USA. Pochopitelně. Neříkají ale jasně, co mělo být v plánu a kdo na tom měl profitovat? Vytvořil virus, ale proč? Vlastně jo. Hned tři důvody.

⨂ SARS CoV-2 se nepřenáší vzduchem a není infekční. Namísto toho je uměle vyvolán vakcínou proti chřipce. Z toho důvodu jsou prý zasažené hlavně pečovatelské domy, protože rizikové populace důchodců jsou očkovány. Aha, tihle anti-vaxeři to vyhmátli. Žádný covid neexistuje, můžou za něj zlé očkování, proti kterému brojí celou dobu! Jestli je to tak, pak se nemůže nakazit víc jak 7-8% populace, tolik se nechá očkovat proti chřipce. V současné době se nákaza prokázala u 3% populace.

⨂ Na druhou stranu virus rychle mutuje a očkování tak není možné vyvinout. Počkat. Neříkali, že jde o reakci na chřipkovou vakcinaci? Jak pak může mutovat, když je jen ze stříkačky a celkově to je přece podvod, vůbec neexistuje, ale přesto ho vyvinuli v Americe? Ok, radši půjdu dál…

⨂ Spekulují, že může jít o onemocnění krve (téhle taktice se říká JAQjust asking questions) a smrt nikdy není kvůli covidu, ale kvůli špatné diagnóze. (Platí to u každého z 1.1 milionu obětí? Jako že doktoři si v každém případě mysleli, že je to nová neznámá choroba, ale bylo to něco jiného?)

⨂ Roušky prý nefungují, jsou plné patogenů, snižují imunitu „na minimum“, snižují saturaci O2, vedou ke zpětnému dýchání CO2.

⨂ PCR testy nic neříkají, jde o finanční podvod. Ty specificky pro detekci COVID-19 byly prý nakupovány už v roce 2017. Navíc nedokážou rozlišit SARS-CoV-2 od nachlazení, chřipky nebo eboly. (Tohle je příklad účelového nepochopení: V jednom dokumentu citují, že PCR nedokáže rozlišit aktivní virus od neaktivní virové RNA. Je myšleno RNA toho viru, ale oni to vezmou tak, aby to co nejlépe zapadalo do jejich světonázoru a to tak, že PCR zjisti pouze „byl tu nějaký RNA virus“ a nemůže říct který, což není pravda.)

POŽADUJEME, aby se zcela upustilo od testování vzorků z nosních dírek a přistoupilo se výhradně k serologickým testům z krve, které mají daleko vyšší a přesnější průkaznost nákazy

Serologické testy jsou k něčemu jinému.

⨂ Celkově jsou anti-vax a anti big-pharma. Bojí se těžkých kovů ve vakcínách (stopové množství rtuti v thiomersalu, který se už nepoužívá, mmch. amalgánové plomby jsou z poloviny rtuť, to by jim taky mělo vadit) a spojení vakcín s autismem, které bylo už tisíckrát vyvráceno. Jsou i proti EU a WHO. Píšou o ní:

[…] prokazatelně financovanou z velmi podstatné části ze soukromých peněz privátních investorů a mecenášů

Tento pokus WHO, Gatese, GAVI, CEPI a celého farmaceutického průmyslu o získání peněz tím, že všechny na světě naočkují, je hloupá a očividná chamtivost.

⨂ Tvrdí, že média lžou, oficiální statistiky jsou nafouknuté, fact-checking je nástroj jak zašlapat alternativní názory, vždy někým placený a propaguje jedinou správnou pravdu, co vybočí z oficiální linie cenzurováno, stejně tak je prý celá akademická obec ve střetu zájmů. Těm chtějí rovnou preventivně ve velkém odebrat akademické tituly do doby, než se to vyšetří. Že se přesně tohle stalo Andrew Wakefieldovi za jeho podvodnou studii o vlivu očkování na autismus a neustálému propagování teorie, které má reálné dopady na zdraví lidí, je v konfliktu s tím co chtějí, ale kontradikce nikdy nepředstavuje problém pro dostatečně zaslepeného.

⨂ Jeden dopis pochází údajného od strategického plánovače Republikánského národního výboru (který je zároveň 9/11 truther).

Jsem odborníkem v této oblasti, protože jsem sám přežil útok „weaponizovanou“ ptačí chřipkou H5N1,který provedlo CDC jako pozemní test v červenci 2005 severně od ústředí CDC v Atlantě GA, a já jsem byl jednou z jejich zamýšlených obětí.

H5N1 je extra nepříjemná záležitost, o tom žádná, ale zatím se šíří na lidi jen vzácně z nakažených ptáků. Navíc jaký smysl by měla „weaponizovace“ takto smrtelného viru? Když se rozšíří do populace, jen těžko se dá kontrolovat a konspirující vláda se sama takříkajíc střelila do nohy.

⨂ Dále:

není mnoho času a jediná možnost, kdy se celému plánu globalistů postavit na odpor, je právě teď

Tady se sluší zmínit, že termín „globalisté“ je v určitých kruzích píšťalka na psy, která znamená židé. Nemyslím si, že to je tady tak myšleno, nejspíš jde o zkratku pro jakési neurčité a mocné oni. Celá petice je protkána latentní xenofobií, strachem z imigrace, všechno zahraniční představuje nebezpečí (chtějí zrušit tohle, protože se bojí cizinců). Proto není překvapivé, že kontakt konspiračních snů s politickým světem představuje právě SPD.

SPD a nezařazení si vysloužili naši větší důvěru. Hájí dlouhodobě zájmy občanů ČR.

⨂ Bojí se účinků, které na zdraví mají další klasiky v konspiračních kruzích: bezdrátové sítě, EMF, milimetrové vlny (to znamená 5G, ale přímo neříkají, že 5G způsobuje onemocnění koronavirem, jen chtějí vyšetřit jeho vliv stejnou komisí, která se zabývá koronavirem), „letecké snímkování či skenování“, chemtrails zdravotní nezávadnost LED a pak tohle:

nejdříve vše v telefonu v aplikaci, později nevyoperovatelný čip, kterým Vás identifikuje i policejní robot na ulici, nebo zrovna prolétávající dron řízený umělou inteligencí–o to se hraje a nikdo se nás neptal, jestli to chceme

Jak říkám, je tam všechno.

Hlavně ale jde o ego-trip. Iniciátor Radek Pech požaduje, že on sám bude

jmenovat minimálně 15 nezávislých vyšetřovatelů z řad občanské veřejnosti, které za veřejnost na základě petičního zmocnění bude nominovat pan Radek Pech […]. Pan Radek Pech bude jmenován jedním z výše uvedených 15 ti nezávislých vyšetřovatelů.

K tomu navíc jmenuje 15 nezávislých odborníků/expertů. Má to rysy přeludu grandiozity – vůdce bude rozhodovat za lidi a pro lidi podle vlastního uvážení a libovůle, ale nenechá, aby lidé rozhodli sami za sebe.

Plus tohle:

Nesplněním těchto požadavků do 31.10.2020 způsobíte: […] okamžité zřízení ozbrojených složek národní domobrany

Takže nejde o petici, ale rovnou vyhrůžku ozbrojeným povstáním. A 31. 10. je dnes. Možná se co nevidět staneme svědky, jak po zuby ozbrojená domobrana vezme útokem parlament, vládu a Hrad. Nebo taky ne, protože je to jen přelud, šílenství a konspirační fantazie, která se utrhla z řetězu.


Dodatek: Očkování proti covidu-19 nejvíc odmítají voliči SPD (81%). Napojení linie konspirace-SPD dává perfektní smysyl.

píše k47, ascii@k47.cz