k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Kněžice

— k47

Kolik že zbývá druhů brouků k vyfocení, abych je zkompletoval jako pokémony? Čtyři sta tisíc bez jednoho? Ještě hodně práce, ale takhle to nebude ubývat. Tahle pruhovaná kněžice není brouk, ale patří do řádu polokřídlí. Hemiptera namísto coleoptery.

Kněžice (Graphosoma lineatum)
Kněžice (Graphosoma lineatum)
Kněžice (Graphosoma lineatum)
Kněžice (Graphosoma lineatum)
Kněžice (Graphosoma lineatum)
Páteříček žlutý (Rhagonycha fulva)

Zas jsem běhal po zahradě (striktně v okruhu sta metrů) a snažil se vyfotit každého živého tvora, který aspoň trochu spolupracoval. Bylo by mnohem snazší nejdřív subjekt usmrtit a pak když spolu s životem ztratí možnost nespulupracovat, fotit, ale to mi připadá nesportovní. Když to nemůžu udělat s živou modelkou, nebudu to dělat s postradatelným hmyzem.

Nedávno když jsem hledal, co je zač tenhle tvor, na wiki byly hrdě vystaveny dvě krásné fotky v tak perfektních detailech, že jsem začal propadat trudnomyslnosti. V porovnání s těmito makro/mikro snímky všechno moje je jen neohrabané diletantství. Jaký smysl má pokračovat? Pak mi pohled sjel na exif data a nálada se zlepšila. Autor podváděl. Tedy aspoň dle mých nahodilých pravidel. Expozice 0.4s. Tenhle tvor rozhodně nebyl naživu. (Ten 5× makro objektiv za 1000$ taky jistě bodnul.) Moje fotky nebudou ani zdaleka tak dobré, ale aspoň nemám na rukách krev nebo co vlastně mají brouci místo krve.

píše k47, ascii@k47.cz