k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Já vím, já ti to říkal

— k47

Dneska jen telegraficky: V poslední době si všímám jedné zábavné maličkosti. Stává se, že mi někdo začne něco vysvětlovat a já jsem si na 99.99% jistý, že tu informaci má ode mě. Týden nebo dva nazpátek jsem mu/ji přesně to samé říkal, on/ona zapomněl/a odkud informace přišla a teď se chce blýsknout znalostmi, které se mu/ji jako zázrakem zhmotnily v hlavě, zrovna když viděl/a můj kyselý ksicht.

Nevidím na tom nic špatného, ±všichni chceme vypadat chytře a sdílet radost, že disponujeme určitými znalostmi a nemáme mozkovny plné jen meluzíny a memů. Jo, sám trávím nekřesťanské množství hodin náhodným brouzdáním wikipedie a mám z toho hlavu plnou více méně zbytečných faktoidů, takže o tom něco málo vím. Pokud nejde o svrchované poučování, tak je to fajn. Navíc můžu udělat malý fact-check, jestli si něco nezapamatoval/a špatně + doplnit co jsem o tématu vyhrabal nového.

Samozřejmě nikdy neřeknu, že jsem to do něj/ní nahustil sám, to by bylo příliš neslušné & to není můj styl. Místo toho jen řeknu, že vím a diskuze může pokračovat.

(Ona většinou nepokračuje, ale to je teď vedlejší…)

píše k47, ascii@k47.cz