k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Z důvodů rekonstrukce zavřeno

4. 7. 2019 — k47

Jak jste si jistě všimli, v posledních dnech se aktualizace vlečkou a nabírají větší a větší zpoždění. Mám pro to důvod, není to jen mojí leností. Tedy asi takhle: Lenost v tom hraje nemalou roli, ale má to také technický důvod. Provádím určité změny pod kapotou asciiblogu, který generuje k47čku (a několik dalších webů). Nejde o nic zásadního, pořád to bude vypadat více méně stejně, jen dochází k uhlazení vnitřností a několika ošklivých uzlů, které mi vždy vadily. Fungovalo to, ale trpěl můj cit pro nekryptický kód.

Pěkná byla kaskáda, kdy jsem zjednodušil jednu věc a okamžitě bylo jasné, že se tím otevřely příležitosti k dalšímu zjednodušování a ty odblokovaly další příležitosti. Stačilo si k programu stoupnout z té správné strany a problémy se vypařily.

A to byl důvod opozděné aktivity. Skoro nikdy jsem v rukách neměl plně funkční asciiblog generátor, chybělo v něm něco a věděl jsem, že stačí opravit tuhle jednu věc a pak můžu něco napsat a vygenerovat novou verzi webu. Ale nikdy nešlo jen o jednu věc a tak se psaní odkládalo hluboko do noci na úkor programování.

Pak, aby se neřeklo a abych udržel tempo jeden post každý den (který drží již 2 roky, 5 měsíců a 1 den), narychlo vystřelím něco jako co právě čtete a zase se vrátím k programovací chirurgii dokud za oknem nezačnou zpívat ptáci.

píše k47, ascii@k47.cz