k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Portrét občana internetu

19. 12. 2019 — k47

Stalo se, že na twitteru dal „lajk“ jakýsi člověk s českou vlaječkou za jménem. Na tom by nebylo nic divného, kdyby vlaječkáře neprovázela určitá pověst.

Ponořil jsem se do jeho twitterové stěny, abych zjistil, jaký doopravdy je, může se vymykat ohranému stereotypu vlaječkárů, jeden nikdy neví.

Takže tento jedinec jménem ██████████ je pravicový konzervativec, který masivně brojí proti levici jako bandě nebezpečných šílenců, je na straně Trumpa a Borise Johnsona a věří mýtu, že lidé musí mít vlastní zbraně, aby se ubránili nepředvídatelným útočníkům jako ten v Ostravě (i když je větší šance, že se zbraní vlastník sám připraví o život). Na druhou stranu nefandí Babišovi, Rusku a vypadá, že souhlasí s EU. Zápal pro společný evropský projekt jen kazí nenávist k imigraci a nadkritická dávka nacionalismu. Hodně jede v určitých konspiracích (říkal někdo neomarxismus?), přejímá zprávy z dezinformačních webů, ale na druhou stranu nepovažuje globální oteplování za pouhý hoax. Často zaujímá postavení „kam ten svět spěje“, je příznivec alternativních forem výuky a hájí Izrael.

Tady někde jsem jeho twitter vizitku přestal číst. Začala se příliš opakovat, ale to co jsem zjistil, stačilo, abych si udělal obrázek o názorech, které propaguje. Pořád to ale bylo málo. Musel jsem vědět, jaký je to člověk ve skutečnosti, mimo senzace propagující hlubiny soc-netů. Hledal jsem dál, hlouběji, v širých mořích internetu. Stačilo zaostřit na jméno a další podrobnosti začaly vyplouvat na povrch.

Narozen █████, bydlí v ██████████, podnikatel, IT & tak podobně, několikrát kandidoval do různých voleb za ██████████, daroval jim celkem █████ kč a je silný věřící, ██████████. Podle jeho blogu slepé víře ve vyšší moc přikládá velkou váhu a bezbožnost představuje zásadní problém. A také má z důvodů, které jdou zcela mimo mě, podivně silný zájem o excel.

Takže podtrženo a sečteno, asi 80% toho všeho zapadá do stereotypu a dalo se odhadnout z vlaječky ze jménem a spojeného stereotypu.

Takže asi tak…

píše k47, ascii@k47.cz