k47.cz    — každý den dokud se vám to nezačne líbit
foto Praha výběr povídky kultura | twitter FB


««« »»»

Svoboda, demokracie, protest

10. 2. 2019 — k47

Tohle je pokračování včerejšího 'reportu' o raidu na korzo Národní ve snaze natáhnout jednu událost na několik dnů, abych nemusel vymýšlet, co psát. Toho dne během oslav také proběhly také dvě nezávislé & nečekané demonstrace. Jedna malá plná marxistů upozorňující na sociální nerovnosti a druhá gigantická - Pochod za slušné Česko – která navazovala na předcházející protesty. I když mi to celé přišlo poněkud strnulé a nezajímavé, nemůžu říct, že se nic nedělo.

Jinak jak jsem minule naznačoval, je v plánu zrušit meetup grupu, respektive přestat platit extra za fata morgánu organizované zájmové skupiny. Ta se nikdy nematerializovala, jen nalákala několik ztracených duší & to mi nestojí za to rvát tvrdou měnu do chřtánu firmy s kredibilitou někde na úrovni třetí říše. Meetup jako firma byla uchvácena konglomerátem WeWork a ten je horší než rakovina. Dávat jim byť jen nepřímo jakýkoli obnos, se rovná kolaboraci s nepřítelem.

Nejspíš tedy celou operaci převedu do mailové podoby – kdo chce zůstat, může poskytnout email a pak, když se bude něco konat, dostane pozvánku s detailními instrukcemi. Meetup jako platforma má jediný přínos – implicitní publikum naladěná na správnou frekvenci, ale na to nepotřebuji platit XX$ ročně, to se dá soustředěnou propagací sehnat na soc-netech nebo otevřeném webu. Jinak email umí všechno, co dokáže meetup.com, jen lépe & osobněji.

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz