k47.cz

mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Prázdné a smutné

13. 9. 2019 — k47

Srovnal jsem si spánkový režim a řeknu vám, není to žádná sláva. Konečně vidím většinu denního světa, ale dny mi připadají tak strašně prázdné a smutné, žádný masivní encore za tmy, kdy svět již spí. Jak zmizí slunce, dochází bdělost. Je to dost strašný pocit během dne ztrácet energii. Jednak jsem si ještě nestihl plně zvyknout na nové časové pásmo & druhak jsem od přírody sova tak moc noční, že to ostatní sovy děsí a s obavami v hlase říkají Hele kámo, měl bys už jít spát, tohle je fakt divný.

A dny se táhne pocit prázdnoty.

Závidím malým dětem. Když jsou vám dva roky, všechno je nové, zajímavé a zábavné. Pro dvouročního kluka je knížka s několika obrázky motorek na jedné stránce vším, stačí mu málo k obrovské spokojenosti a pocitu nekontrolovatelného štěstí. V mém věku člověka z letargie vytrhne už jen obskurní kontinentální filosofie a vědomí blízké smrti.


+1: Čeština mě zase zradila. Loni jsem se tu vytahoval skriptem, který kontroluje správné používání /mně, ale teprve teď mi došlo, že je správně o měo mně, první ve 4. pádu, druhé v šestém. Bavil se o mně (o kom, o čem) versus Staral se o mě (o koho, o co). Tak jsem musel grepnout všechna zasažená spojení a manuálně opravit všechny ty, které jsem předtím automaticky špatně opravil. Ale co, adapt, adopt and improve. (Motto kulatého stolu.)

+2: Dneska mě předjeli dva důchodci na elektrokolech. Nemusíte mít žádnou sílu v nohách, ale i když k nule přičtete 250 wattů, je to pořád 250 wattů a můj maximální výkon není o moc vyšší. Nakonec jsem je dal, ale stálo mě to plíce + quadriceps femoris a neměl jsem na ně šanci dokud nepřišel hrubší terén ve kterém nechtěli moc poskakovat. Tyhle e-kola musejí být pořádná zábava.

+3: Na wikipedii je krátký seznam známých nočních sov, mezi nimi Dr. Johnson a Linus Torvalds. Jsem v dobré společnosti.

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz