k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Majáles #1 (za vytrvalého krvácení)

2. 5. 2019 — k47

Připadá mi, že letos Majáles a na něj navazující trojzubec pravidelných událostí M1, M2MMM přišel nějak náhle. Jen několik málo dnů nazpátek jsem o ničem nevěděl, nic nebylo v plánu & teď se to děje všechno najednou + do mixu se připletlo několik nesouvisejících událostí.

Naštěstí to už teď není problém. Meetup skupina Prague Photo Raid definitivně skončila a není třeba nic organizovat s předstihem. Stačí jen ráno vstát a nastoupit na vlak. I když ani to se mi tak úplně nepodařilo & rozjetý průvod komerčního Majálesu, který vyráží z křížení Jungmannovy a Vodičkovy ulice směrem na Karlax, jsem musel dobíhat.

I když v průvodu jely čtyři nebo pět vozů s hudbou, nebylo ho zdálky skoro slyšet. Člověk musel být velice blízko, jeden maximálně dna bloky, aby měl ponětí, že se ulice otřásají mobilním šílenstvím. Jakmile jsem se ale dostal dovnitř, začala akce jako obvykle – v jedné ruce foťák s širokým objektivem, v druhé blesk, dostat se co nejblíže akci, tak blízko, že začnu do lidí narážet objektivem a udělat pár snímků, ze kterých by byl cítit pot a zúčastněných a divák dostane viscerální sdělení o duchu celé akce.

To se mi pochopitelně nepodařilo, protože jsem diletant, který neví, co dělá, jak bylo etablováno už mnohokrát. Nedal jsem do toho srdce & teď jsem k tomu měl důvod. Během průvodu jsem stále ještě krvácel ze všech myslitelných tělních otvorů a některých zcela nových, které se mi objevily na těle, jen aby mohly krvácet. Jen malá část z nich by byla přijatelná, ještě menší dokonce vítaná. Z těchto důvodů jsem většinu noci strávil horečným studiem wikipedie ve snaze zodpovědět několik klíčových otázek (seřazeny podle důležitosti): Jaká je šance, že zemřu do rána? Jaká je šance, že jde o symptom nějakého hrozivého defektu organismu, který signalizuje, že se konec kvapně blíží? Můžu zrovna tohle krvácení ignorovat?

Odpovědi byly: Asi ne, asi ano, některé možná.

Příliš jsem tak nespal a druhý den nebyl naladěný na patřičně vysoké vlně. Takže když se budete dívat na následující snímky, mějte na paměti, že jsem připomínal rudou fontánu a ztrácel půllitr krve každých patnáct minut.

píše k47, ascii@k47.cz