k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Protesty budou pokračovat dokud nebude našim požadavkům vyhověno

21. 5. 2019 — k47

Demonstrace za nezávislost justice pokračují. Náš malý podnikatel-politik stále sedí na prameni, stále mumlá paranoidní slovní salát o konspiraci, Benešová stále svírá kormidlo spravedlnosti, nic se nezměnilo.

Protestující se teď přesunuly na Václavák a zaplnily náměstí od muzea nahoře, kde seděli na schodech před zářící opravenou budovou, až po Vodičkovu ulici dole a přetékaly do přilehlých ulic. Velice brzo po té, co odbyla 18:30 a program začal, se jakýkoli pohyb v davech stal zcela nemožný. Bylo tak plno, protože přijely delegace z krajů. Každou chvíli jsem vídal lidi vyzbrojené cedulkami a transparenty se jmény svých domovských lokalit odkud se slétli do epicentra Republiky.

Když jsem odcházel, zaslechl jsem tlustou malou ženu, jak sama pro sebe, ale dost nahlas, jako kdyby měla publikum, říká: „Jestli budou takhle oslavovat i český hokej?“ Hmm… co? To se nedá srovnávat. Hokej je stupidní zábava, ve můžeme ventilovat vrozené tribalistické tendence. Naproti tomu potenciální podkopávání demokratického státu (nebo aspoň víry v něj, presumpce neviny a tak podobně) je skutečně důležité, na tom záleží. Doufám, že ty dvě věci v mysli oné ženy neměly stejnou váhu.

píše k47, ascii@k47.cz