k47.cz

twitter RSS
««« »»»

Jak na nový rok...

1. 1. 2019 — k47

Jestli přísloví „jak na nový rok, tak po celý rok“ skutečně platí, pak mám problém. Ne, neskončil jsem se strašlivou kocovinou (což by znamenalo 365 dní alkoholismu), nepřišel jsem o prst (což by vedlo k tomu chlápkovi z filmu Freaks), nepřejel mě opilec za volantem, jen… těžko se k tomu přiznává… jsem programoval v C++. U toho bych nechtěl skočit, protože C++, i když moderní, je stále příjemné jako šedý zákal a dává tušit, že ho navrhla zvláštní sorta masochistů, které vzrušuje memorizace nepodstatných detailů.

Ve čtyři ráno, když po ohňostrojích zůstalo už jen pískání v uších, jsem z postele opravil první chybu v OpenApoc, většinu dne jsem prospal v posteli a po probuzení, stále v posteli, jsem napsal novou verzi skriptu stále archivujícího 4chan.

V posledních dvou týdnech jsem strávil přibližně 99% času v posteli. Protože proč ne? Počasí dává jasně najevo, že se mnou nechce nic mít a tento pocit je oboustranný.

CDC doporučuje nejméně 150 minut středně intenzivní aktivity týdně. Za poslední týden mám na kontě asi devadesát vteřin aktivity jako takové, z níž fyzicky nejnáročnějším úkonem je představa toho, že bych se měl zvednout z postele a postarat se o základní fyzické potřeby.

Ale to počká. Ve frontě mám dalších pár přednášek z CCC. Třeba tuhle, jak facebook sleduje uživatele skrz androidí aplikace třetích stran nebo fantastickou analýzu algoritmu, který sestavuje timeline facebooku a formuje tak způsob, jakým vnímáme svět.

Doufám, že někdy příští týden najdu sílu, abych vyšel ven z Cely. Tohle přestává být zdravé.

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz