k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Červený brouk

— k47

Teď když příroda naplno ožila, se tu čas od času začnou objevovat fotky nahodilých brouků, pavouků, larev, červů a jiných maličkých organismů, jako například tahle ruměnice pospolná:

Pokud vás napadlo, že „fotky červů a jiných maličkých organismů“ je narážka na jistý detail mužské anatomie, gratuluji, máte vytříbený vkus pro velice špatné vtipy, ale teď na ně zapomeňte. Mám na mysli skutečné členovce, kteří vám ve spánku budou lézt po obličeji a kterých pár nevědomky sníte.

Tihle červení brouci lezli v hlíně, vyfotil jsem je ghetto strojem (bez blesku, ISO 1600 protože nespolupracují a nechtějí posedět, proto ten šum) a jako vždy neměl ponětí, co jsou zač. To bývá problém, protože na netu není nějaká přehledná encyklopedie, kde by se jméno dalo vyhledat vizuálně.

S představou, že tohle zabere nějakou dobu jsem do oblíbeného vyhledávače, který respektuje soukromí svých uživatelů, jsem zadal heslo červený brouk a hele, to je on – ruměnice pospolná. Díky moc, nemusím se zase vydávat na slepé pátrání hlubinami internetů.

píše k47, ascii@k47.cz