k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

The tendency is to push it as far as you can

— k47

Trvalo █████ let, než jsem poprvé olízl devítivoltovou baterii.

#černobílá

„Hm, zajímavé“, prohnalo se mi hlavou, když elektřina přestala dráždit nervová zakončení. Moje okamžitá reakce nebyla „Tohle bych už asi neměl dělat,“ ale hned jsem začal dumat, jak zvýšit napětí. Jestli stojí za to se v životě něčím řídit, pak to je to tahle věta z Fear and Loathing:

Not that we needed all that for the trip, but once you get locked into a serious drug collection, the tendency is to push it as far as you can.

Ignorujte preambuli o „drug collection“, důležitý je jen konec souvětí: „the tendency is to push it as far as you can“. Protože proč ne?

Jak vysoko můžu vyšroubovat napětí? Kdysi dávno, stále ještě v embryonálním stádiu vývoje, jsem vrazil šroubovák do zásuvky a dostal pořádnou šlehu. Do dneška si pamatuji ten pocit tupé bolesti, která mi pulzovala třesoucí se rukou. Tehdy ale šlo o střídavé napětí – zabijáka všeho živého. Stejnosměrný proud z baterie, i z baterie baterií, je tak bezpečný, že nestojí za řeč. Když vás to nemůže zabít, pak je to nuda. Pokud ale má dostatečnou voltáž, jež je aplikovaná na sliznice nebo oční bulvy, pak je cítit.

Z blesku jsem vytáhl 4 AA baterie, propojil je do série, 13.8 voltů, zajímavé, intenzivní, smyslné, erotické, bolestivé. Můžu jít výš? Další 4 baterie z dalšího blesku, 18.6 voltů a nic. Něco musí být špatně, polarita dobrá, plusy jsou na mínusech, asi nesedí kontakty… a najednou rána jako Thorovo kladivo. Wow, to bylo něco. Těžko se senzace precizně aplikovaného elektrického šoku popisuje, bolí to, to ano, ale nějak jinak, netradičně, jakoby metalicky a mechanicky, téměř jako kdyby bolest vycházela zevnitř. U toho napětí jsem zatím skončil.

Potřebuju víc 9V baterií nebo stolní zdroj, abych zjistil, jak daleko to můžu postrčit. Jestli všechno půjde podle plánu, skončím mrtvý, jako perfektně připravený stejk nebo aspoň s rozsáhlými popáleninami. Uvidíme…


+1: Napadá mě, že elektrický šok by byl nejefektivnější způsob probuzení, rozhodně ne příjemný, ale účinný.

+2: Pokud se necítíte dost odvážní, bolestivost AC a DC proudu za vás otestoval svatý Mehdi.

píše k47, ascii@k47.cz