k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

20018 - co, jak, proč a proč ne?

— k47

Zpětně je třeba říct, že minulý rok nebyl zas tak špatný. Svět vypadal jako nějaká bizarní karikatura společnosti, ale interně to zas tak hrozné nebylo. V 20017 jsem cítil téměř terminální beznaděj a bylo mi z toho zle. Letos taky necítím moc naděje, ale moc mě to netíží. Byl bych rád, kdyby šlo o stoicismus—nenech se ovlivnit tím, co sám nemůžeš sám ovlivnit—, ale z větší části za to může jeden doktor, jehož hlava texturou a tvarem připomíná pomeranč. Dřív, i když jsem přežíval ve stavu nekonečné tísně, jsem aspoň doufal, že se stane něco pozitivního, že se celá tahle svažující spirála zlomí, ale teď se už ani nesnažím. Může to znít strašně vážně, ale není – právě naopak, žít ve stavu blažené rezignace není vůbec špatné.

Jinak za celý rok jsem nenapsal jediný řádek prózy (když nepočítám tohle) a nebyl na jediném koncertě (když nepočítám tohle), ██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████, ASCIIblog, který začal jako experiment v grafomanii, zemřelpřerodil do nové pravidelné inkarnace k47čky, která se ale přesto v každém okamžiku houpe nad propastí, vzdálena jen tři dny od totální destrukce.

Co jsem za těch 365 dní psal? Různé věci. Prošel jsem archiv a vynořilo se několik jasně ohraničených tematických okruhů.

Největší & nejpozitivnější tématem jednoznačně bylo kolo. Zase jsem začal jezdit a také se pustil do oprav a údržby bicyklu, což se stalo posedlostí samo o sobě. [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [18] [20] [21] [22]

Další témata podám jen formou odrážek:

Pak mnoho dalších nesourodých témat, jako třeba poprašek makro fotek o odporného hmyzu. Bylo toho hodně a je zvláštní číst si po sobě celý rok záznamů. Je jasně patrné, že jsem za sebou zachoval určitou digitální stopu, ať už chci nebo ne.

A co příští rok? Nemám žádné plány. Jen by bylo fajn, kdybych na kole ujel víc jak 3650 kilometrů a napsal (nebo dopsal) aspoň nějakou povídku. To by bylo fajn, ale nic neslibuji.

píše k47, ascii@k47.cz