k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Volba proti

— k47

Neuplynulo ani 9 měsíců od okamžiku, kdy se Zeman stal capo di tutti capi téhle země a už jsou tu další volby. Ne jenom jedny, Protože se nacházím v požehnané třetině republiky, dostal jsem příležitost vhodit do urny dvě obálky bez nutnosti uchylovat se k volebním podvodům.

Tentokrát to nebylo tak dramatické jako minule, byl jsem plnohodnotným občanem se všemi náležitostmi, které tuto skutečnost dokazovaly. V sobotu krátce po osmé ráno jsem se jen ukázal ve volební místnosti, kde už volební komise, vybavená koblihami a kafem, ospale čekala na první fanoušky demokracie.

Volby do zastupitelstva obce, pod níž spadá Cela, byly více méně neexistující. Podíval jsem se na volební lístek a ze dvou sloupců jmen mi žádné nic neříkalo. Jak je možné v takové situaci učinit informované rozhodnutí? Ani nevím, kdo se vlastně prohlašuje za starostu. Ale na výsledku této volby stejně jen málo záleží.

Vysoká Lhota – nejmenší vesnice v republice – má pouhých 15 obyvatel s průměrným věkem 65.2 roku. Jak asi vypadají volby tam? Nejspíš na sebe sousedé zahulákají přes plot a je dohodnuto.

Senátní volby měly docela jiný nádech. Nebyla to volba pro, ale volba proti. Nebylo důležité vybrat toho nejlepšího z nejlepších, ale vymanévrovat to nejhorší zlo, především SPDkomunistickou stranu. Senát by měl sloužit jako pojistka příčetnosti a nepřipadá mi ideální, aby byl infiltrován kádrem, který vnímá demokratický proces přinejlepším jen jako zbytečnou komplikaci.

Na kole jsem jezdil kolem jediného politického billboardu široko daleko. Nevzpomínám si jaký kandidát ho vztyčil a za jako partaj kandidoval. Jasně si vzpomínám jen, že v rohu plakátu se krčil ichthys – poznávací znamení křesťanů – a hrdé prohlášení, že bude chránit tradiční rodinu. To na první pohled nevypadá nijak špatně, něco jako přídavky na dítě, nebo tak, ale ve své podstatě jde o politickou píšťalku na psi. To je taková za pro lidi zcela nehlučná, kterou slyší jen psi. Ochrana tradiční rodiny pro ty správné uši znamená budu bojovat proti právům LGBTQ komunity. Tradiční rodina nepotřebuje apriori chránit, ta tady je a zůstane, jen někteří vnímají byť jen drobek práv a rovnosti pro jiné, jako útok na vlastní kastu, nedopustí jakoukoli erozi vlastních privilegií.

Kdybych si měl tipnout, tak ten kandidát to táhl s ježíšovci z KDU-ČSL. A shodou okolností jsem taky hlasoval proti němu.

píše k47, ascii@k47.cz