k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Velezrada pro Zemana

29. 3. 2018 — k47

Poslední dobou se Republikou začíná ozývat nezvyklé burácení. Náš drahý prezident může být velezrádce, který víc slouží Rusku než republice mezi horami. Kdyby se něco takového stalo, šlo by o velice dramatickou změnu tempa.

Ne nutně nereálnou, nutno podotknout. K vysvětlení Ruské strategie doporučuji tuhle esej o Ivanu Ilyinovi, dávno mrtvém ruském filosofovi/fašistovi, kterého používají současné špičky ruské kleptokracie k ospravedlnění své libovůle.

Nezáleží, jestli je Zeman jen užitečný idiot nebo skutečně zlomyslný, protože v ústavě se píše:

Senát může se souhlasem Poslanecké sněmovny podat ústavní žalobu proti prezidentu republiky k Ústavnímu soudu, a to pro velezradu nebo pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku; velezradou se rozumí jednání prezidenta republiky směřující proti svrchovanosti a celistvosti republiky, jakož i proti jejímu demokratickému řádu. Ústavní soud může na základě ústavní žaloby Senátu rozhodnout o tom, že prezident republiky ztrácí prezidentský úřad a způsobilost jej znovu nabýt.

Jde o jediný způsob, jak sestřelit hlavu státu, která je jinak zcela imunní.

Na nic takového bych si nevsadil. Už během volby jsem nahlas přemýšlel, že bych nějaké peníze vrazil do eventuality, že prezident zemře během svého funkčního období. Tehdy šlo jen o sázkařský instinkt, teď jsem projel čísla a musím říct, že to nevypadá jen jako blouznění liberálního superclusteru; statistika je aspoň částečně na straně moribundních gamblerů. Zemanovi je 73 let. Podle údajů americké CDC (první tabulky, které jsem našel, ty naše se můžou lišit) jeho šance vypadají nějak takhle:

věkpravděpodobnost smrti před dalšími narozeninami
732.5%
742.8%
753.1%
763.3%
773.7%

Pokud mě statistický šestý smysl nešálí, znamená to, že máme 15% šanci, že Zeman zaklepe bačkorama během následujících pěti let. Kdybych se tedy vsadil, mohl bych na to dostat kurz 1:6.6. To není úplně bláznivé, ale zase bych si v případě výhry přišel na nějaké to zlato.

Teď se ale musím ptát: Jaký kurz dostanu na smrt nebo velezradu?

píše k47, ascii@k47.cz