k47.cz    — každý den dokud se vám to nezačne líbit
foto Praha výběr povídky kultura | twitter FB

««« »»»

Vibrace 2

12. 12. 2018 — k47

Mám dojem, že jsem přišel na řešení problému s hučícím počítačem. Je to tak jednoduché, že když se na to dívám zpětně, skoro se stydím, že mě to nenapadlo dřív. Stačilo se jen rozhlédnou kolem a pozorovat, jak se lidstvo vypořádává s většinou problémů.

ucpávky do uší

Ne, nejsou to ucpávky do uší. Pravda, ty fungují dobře, ale možná až příliš dobře. Srazí zvuk o 33dB a najednou slyšíte vlastní srdce, dech a skřípání kostí. Ne, řešení je jednodušší: Prostě vezmu krabici počítače a přesunu ji do jiné místnosti, kde se s ní musí vypořádat někdo jiný. Stačí koupit 15 metrů HDMI kabelu, 15 metrů USB kabelu a 15 metrů audio kabelu a je hotovo, dohromady za tisícovku, krása.

Jen je blbé, že mě to napadlo takhle před vánocemi, kdy zásilky bez důvodů nabírají spontánní zpoždění a někdy se propadají do vortexů mimo čas a prostor, ze kterých se vynoří až koncem ledna nebo začátkem února v malé vesnici na dohled Bratislavy a zmateným pošťákům trvá další tři týdny než se proberou a balík nasměrují tím správným směrem.

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz