k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Sezóna raidů, projekt NKP a trosky let dávno minulých

28. 3. 2018 — k47

Proboha, tenhle web je troska. Na duhou stranu: bylo to tak od samého počátku. Nic se nezměnilo, stále dodržuji prastaré pořádky.

Dneska nemám čas na nic rozsáhlejšího. Ve frontě mi leží ±7000 slov článků v protoypické podobě, ale čím víc toho mám, tím menší se dostavuje chuť se ve změti textu zorientovat & aspoň něco z trosek textů dotáhnout do konce. Ale co? Slova mají smysl, jen když je vyřknu & tyhle na svůj okamžik slávy musí počkat.

Něco z toho je teď vyhrazené pro S.-ův projekt, nejspíš článek o tom, že William S. Burroughs – dynamo beat generation – v Nahém Obědě poskytl návod k řešení opiodové epidemieamerické války proti drogám.

Tenhle projekt – představený v hospodě na Hlavním nádraží a zatím bez finálního jména – je realizací mnoha vrstev fikce, jde o historický artefakt zdestilovaný kolonou Borgesovského podvodu, nebo něco na ten způsob. Na počátku existoval skutečný časopis, který začal používat ve svých povídkách. Pak časopis zanikl a S. – jeho hlavní hybatel – mojí nepravou podobu převzal do svých povídek. Nějakou dobu tedy přežíval jev ve fikci. Poslední krok je časopis znovu vzkřísit, ne s původním posláním, ale v obludné podobě, do které byl pokroucen tlakem prózy. Na 50% faktický, na 75% fiktivní. Proč ne?

Mohl bych sepsat jak probíhala Porada na Hlavním, jako z velké části smyšlenou verzi skutečnosti, zcela přehnanou a vypjatou, jen abych trefil některé konkrétní noty a dosáhl určitých závěrů. Zase, proč ne? Realita, jak se zdá, tvoří stále menší a menší překážku interpretaci.

Nic z předchozích odstavců jsem nechtěl psát, ale stalo se & teď se je nebudu snažit mazat. Chtěl jsem jen zmínit, že jsem naplánoval další fotografickou výpravu, pátého května na Milion Marihuana March: Expect violent clashes with stoners shuffling aimlessly through city streets. Všichni jste zváni.


+1: O loňském Million Marihuana March tady.

+2: Na začátku jsem říkal, že tenhle web je troska, co třeba takové Trosky S.S. Needle od švédských post-metalových mágů Cult of Luna.

píše k47, ascii@k47.cz